Moderná architektúra: Neprehliadnuteľná dominanta prístavu v Barcelone Hotel W

17.12.2013
Architektúra

Už tretí rok zdobí vstup do mestského prístavu v Barcelone moderná stavba, ktorá sa stala ikonou novej štvrti. Výšková budova Hotela W v tvare plachetnice sa akoby plavila po hladine Stredozemného mora.

12fotiek
Už tretí rok zdobí vstup do mestského prístavu v Barcelone moderná stavba,výšková budova Hotela W v tvare plachetnice. Autor: photo.elsoar.com

Zaujímavá architektúra päťhviezdičkového hotela s fantastickými výhľadmi na Barcelonu je navrhnutá tak, aby na prvý pohľad upútala a fascinovala každým detailom. Štíhla vysoká budova s alegorickým výrazom veľkej plachetnice s napnutou plachtou má výšku 105 metrov. Prevažnú časť fasády tvorí sklo, ktoré je vybavené špeciálnou striebornou povrchovou vrstvou, ktorá ako veľké členité zrkadlo odzrkadľuje vonkajšie okolie. Budova s podlahovou plochou 42 818 metrov štvorcových tak nepôsobí mohutne, dokonca chvíľami splýva s lesknúcim sa morom a oblohou. Z pohľadu od mesta zas svojim odrazom opticky predlžuje zastavanú plochu prístavu.

S dôrazom na výhľad

Objekt sa nachádza na desiatich hektároch pôdy a je súčasťou projektu revitalizácie mestského pobrežia. Na 26 poschodiach Hotela W Barcelona sa nachádza 480 izieb, 67 apartmánov, dve štýlové gurmánske reštaurácie a niekoľko barov. Najpútavejší z nich je bar Eclipse na 26. poschodí, kde si môžete vychutnať kokteil s úžasným panoramatickým výhľadom na celé mesto a more. V tomto duchu sa nesú aj hotelové izby a apartmány s veľkými presklenými plochami namiesto bežných okien. Sú zariadené avantgardným dizajnovým nábytkom v modernom, ale útulnom duchu. Štandardnou výbavou každej izby je okrem bežnej zariadenia aj komfortná relaxačná leňoška, veľký smart televízor s tenkým monitorom, dokovacia stanica pre iPod a sprcha s dažďovou hlavicou.

K vybavenosti hotela patria aj kúpele Bliss Spa s vnútorným a vonkajším bazénom, vírivkou, saunou, parným kúpeľom.

Kompozičný koncept hotela

Do vstupného priestoru hotela s recepciou a lobby barom preniká cez niekoľko podlaží veľkolepé átrium, ktoré dodáva prirodzené osvetlenie do celého priestoru. Architekti tu opäť využili zrkadlový efekt, tentoraz na sklenom zábradlí po obvode átria na piatich poschodiach. Dominantou átria je výrazný vertikálny prvok s LED osvetlením, ktorý s dávkou fantázie pôsobí za spoluúčasti línií otvorených podlaží ako strom.

Na dvoch spodných podlažiach sa nachádzajú predajne, kancelárske priestory a zábavné zariadenia. Sú koncipované ako dva obrovské hranoly, z ktorých vyrastá telo výškovej budovy. Malým narušením horizontálnej línie dolnej časti budovy je veľká kongresová hala z exteriéru zvýraznená bielou farebnosťou. Jej veľké okná na plnú výšku stropu sú orientované smerom na prístav.

 
Autor: ib/ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Moderná architektúra: Neprehliadnuteľná dominanta prístavu v Barcelone Hotel W
ib/ipeknebyvanie.sk