Toto sú najkrajšie hotely, v ktorých musíte zažiť aspoň jednu dovolenku!

11.02.2019
Architektúra

Neseďte na zadku a nehromžite, že na Slovensku nie je poriadna zima, že opäť nesneží a naše deti budú sneh poznať len z filmov. Vyberte sa zažiť na vlastnej koži túto zimnú rozprávku do švajčiarskych hotelov a zámkov.

21fotiek
Neseďte na zadku a nehromžite, že na Slovensku nie je poriadna zima, že opäť nesneží a naše deti budú sneh poznať len z filmov. Vyberte sa zažiť na vlastnej koži túto zimnú rozprávku do švajčiarskych hotelov a zámkov. Autor: pixabay.com

Kto chce vidieť rozprávkovú zimu, rozhodne by si nemal nechať ujsť cestu do tejto malej, no o to viac jedinečnej krajiny.

Pozrite si aj: Zase ste nedodržali novoročné predsavzatia? Kúpte si domov TOTO a zvládnete to

Áno, hovoríme o Švajčiarsku, ktoré môže naplno čerpať nielen zo svojej úžasnej prírody, ono k tomu kombinuje aj svoju bohatú minulosť. Priznajte sa, nechceli by ste stráviť aspoň jedinú noc v zime na zámku?

Pozrite si aj: Akoby tam ani nebol! Zamaskujte radiátory v izbách totálne štýlovo​

Neexistuje nič lepšie, ako sa môcť ponoriť do jedinečných zimných scenérií vo švajčiarskych horách, ktoré sú presne z tohto dôvodu vyhľadávané už dve storočia. Majestátne hory, záľahy snehu, magické výhľady... a k tomu všetkému si predstavte, že to máte ako na dlani priamo zo svojho hotela, ktorý je vlastne starobylým zámkom. Prirodzene, vo Švajčiarsku nič nezvyčajné.

V dnešných časoch už skutočne nikto nepotrebuje vlastný hrad, zámok, pevnosť či palác, a preto sa tieto dych berúce stavby premenili postupne na hotely so všetkým možným luxusom, aký si viete predstaviť.

Pozrite si aj: Táto "maličkosť" zmení vašu domácnosť: Vymeňte ju a neuveríte vlastným očiam!

Viete, ktoré úžasné miesta by ste mali navštíviť, ak chcete zažiť najlepšie rozprávkové hotely vo Švajčiarsku? Tak napríklad Gstaadt Palace, 115 rokov starý klenot, ktorý vo svojich priestoroch neraz ubytovával najznámejšie mená zo showbiznisu.

Pozrite si aj: Tento typ domu je ekologický, nízkoenergetický a nehrozia v ňom alergie!​

Pobudla v ňom Madonna, Bono i Pippa Middleton. V okolí sa môžete venovať všetkým zimným zábavám a nezabudnime spomenúť, že počas II. svetovej vojny sa v hotelom dvojpodlažnom sejfe nachádzali švajčiarske zlaté rezervy.

Hotel The Dolder Grand sa majestátne vyníma už takmer 120 rokov nad zürišským jazerom. Nielen jeho poloha ho robí výnimočným. Je v ňom totiž jedinečná zbierka umeleckých predmetov od Salvadora Dalího až po René Magritta a Andyho Warhola.

Prosto milovník 20. storočia si tu príde na svoje. Ale nielen on! Luxusné kúpele a reštaurácia s dvoma michelinskými hviezdami spolu s úžasnými šéfkuchármi sa iste postarajú o dokonalé pohodlie každého hosťa.

A čo takto neogotický Badrutt´s Palace, teda palác v Engandinskom údolí nad jazerom St. Moritz? Perzské koberce, mramorové podlahy a drevené stropy zdobené drahokamami - to všetko tu nájdete spolu s tromi rolls-royce, ktoré sú hotelovým hosťom k dispozícii.

Opomenúť by ste nemali ani Mont Cervin Palace známy svojimi epickými výhľadmi na Matterhorn. Z vlaku vás do tohto hotela privezú na nefalšovaných saniach ťahaných koňmi.

Pozrite si aj: TOTO ročné obdobie je na maľovanie stien ideálne: Nerobte to inokedy​

Vybrať sa tiež môžete do neobarokového Grand Hotelu Kronenhof Pontresina s krásne reštaurovanými stropnými freskami z prelomu 19. a 20. storočia z rúk Otto Haberera. Alebo vyrazte do Beau-Rivage Palace Lausanne, ktorý stojí na brehu ženevského jazera od roku 1861. Pobyt na tomto mieste milovali aj Audrey Hepburn, Charlie Chaplin a Coco Chanel.

Dosť bolo slov, všetky švajčiarske zámky si pozrite v našej galérii. Tak čo, ktorý si vyberiete?

 
Autor: Agáta
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Toto sú najkrajšie hotely, v ktorých musíte zažiť aspoň jednu dovolenku!
Agáta