Chcete zažiť dovolenku snov? Vyskúšajte plávajúci hotel

23.11.2013
Architektúra

Čo tak vyraziť z pochmúrnej európskej zimy za niečim výnimočným? Pobaľte kufre a hlavne nezabudnite na plavky. Máme pre vás skvelý tip: plávajúci hotel v Indickom oceáne.

13fotiek
Zdá sa, že do sveta hoteliérstva vstúpil nový trend - hotely s plávajúcimi apartmánmi. Autor: re-actor.net

Cieľ našej cesty je jasný: pobrežie ostrova Pemba (Zanzibar) v Indickom oceáne, ktorý láka svojich návštevníkov nielen krásnym počasím, ale aj blízkosťou korálových útesov. Je teda ideálnym miestom pre milovníkov potápania a šnorchlovania.

V týchto dňoch predstavil hotel Manta Resort nachádzajúci sa na tomto prekrásnom mieste sveta ďalšiu neodolateľnú novinku – svojim hosťom ponúka možnosť ubytovania v plávajúcom trojpodlažnom apartmáne. Na pomoc pri realizácii si majitelia prizvali švédsku firmu Genberg Underwater Hotels, ktorá sa na podobné stavby špecializuje a niekoľko ich už zrealizovala aj vo svojej domovskej krajine na jazerách.

Komfort plávajúceho apartmánu

Nezvyčajný apartmán sa plaví približne 250 metrov od pobrežia a je samozrejme ukotvený niekoľkými lanami o dno oceána. Ak teda túžite po dokonalom súkromí a nezvyčajnom zážitku uprostred tyrkysovo-modrého mora, je táto novinka ako stvorená práve pre vás.

Horné dve poschodia sú skonštruované z odolného dreva. Na hornej palube sa nachádza salónik, ako aj sociálne zariadenie. Po rebríku sa hostia tejto nezvyčajnej hotelovej izby môžu premiestniť na strešnú terasu a v súkromí vlastnej „pláže“ sa tu oddávať slneniu či večernému pozorovaniu nočnej oblohy.Najväčším lákadlom je ale samozrejme spálňa ponorená 4 metre pod vodnou hladinou. Okrem pohodlnej manželskej postele, má podvodná izba dve veľké okná, ktoré umožňujú takmer 360 stupňový výhľad priamo do vodného sveta. Pod oknami sú umiestnené podvodné reflektory, takže hostia môžu zaspávať pri pohľade na plávajúce voľne žijúce morské živočíchy.

 

Foto: re-actor.net

Koľko stojí nocľah v plávajúcom apartmáne

Keďže každý špás niečo stojí, ako určite tušíte, aj náklady na takto nezvyčajne strávenú dovolenku nie sú nízke. Za nocľah strávený v súkromí napoly ponoreného hotelového apartmánu zaplatíte približne 1 500 amerických dolárov pre dve osoby v čase najvyššej sezóny. Samozrejme, že podľa ročného obdobia a dĺžky pobytu sa ceny líšia. Ak si však chcete vyskúšať, aké je to spať na „vlastnom“ plávajúcom ostrove, mali by ste sa poponáhľať. V súčasnosti už hotel prijíma objednávky až do júna 2014.

Viac záberov tohto nezvyčajného hotelového apartmánu nájdete v našej fotogalérii.

 
Autor: ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Chcete zažiť dovolenku snov? Vyskúšajte plávajúci hotel
ipeknebyvanie.sk