Dom mnohých tvárí: Čo myslíte, koľko podlaží má tento naoko nízky dom v kopci nad mestom?

06.03.2018
Architektúra

Pár s troma malými deťmi si zakúpil prázdny pozemok na južne orientovanom svahu s úžasným výhľadom na mesto Melbourne. Dali si vypracovať projekt v miestnom štúdiu Gardiner Architects, ktorého nápady ich milo prekvapili a ihneď sa s nimi stotožnili.

12fotiek
Otvorená obytná hala s obývačkou, jedálňou a kuchyňou sa otvára na veľkú južnú terasu orientovanú na panoramatický výhľad na mesto. Autor: Ben Hosking

Architekti dom nazvali Ruckers Hill. Z pohľadu od kopca dom charakterizuje falcovaná plechová krytina zo zinku, ktorá sa dokonale prispôsobila zložitému tvarovaniu strechy architektúry zakomponovanej do svahu.

Smerom od ulice má rodinný dom jedno podlažie rešpektujúc miestne regulatívy. Postupne, ako klesá spolu s pozemkom, pribúdajú ďalšie podlažia. Zo strany dolnej ulice je až trojpodlažný.  >>Presvedčte sa vo fotogalérii.<<

Lineárny koncept domu vychádzal  z tvaru pozemku. Architekti chceli dosiahnuť aby sa do každej obytnej miestnosti dostalo denné svetlo a najmä aby čo najviac priestorov ponúkalo výhľad na mesto.

Vytvorili tu nádvorie so zeleňou, kde má rodina zabezpečené maximálne súkromie. Hlavný vstup je zasunutý hlbšie do dispozície, čím sa dostal takmer do stredu budovy. V prednej strane domu je nočná zóna so spálňami, kúpeľňami a šatníkmi s výhľadom do dvora a otvorená obytná hala s obývačkou, jedálňou a kuchyňou sa otvára na veľkú južnú terasu orientovanú na panoramatický výhľad na mesto.

Páči sa vám moderná architektúra a betón? TENTO hostel sa vám bude páčiť

 
Autor: inéz Búci
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Dom mnohých tvárí: Čo myslíte, koľko podlaží má tento naoko nízky dom v kopci nad mestom?
inéz Búci