Dom v San Antoniu: Ohľaduplný k životnému prostrediu

06.04.2014
Architektúra

Architekti zo štúdia John Grable Architects boli postavení pred úlohu navrhnúť na rohovom pozemku so statnými dubmi dom, ktorý bude postavený s rešpektom a ohľadom na životné prostredie, a zároveň využije nové technologické prístupy k stavbe a bývaniu.

27fotiek
Aj keď exteriér domu pôsobí moderne, do detailu vystihuje atmosféru prostredia a so svojím okolím dokonale komunikuje. Eco-friendly dom na svoju prevádzku využíva všetky dostupné pokrokové technológie, ale zároveň sa správa s ohľadom a rešpektom k životnému prostrediu. Autor: home-designing.com

Postaviť dom na peknom pozemku nie je problém. Postaviť však dom, ktorý vám predstavujeme, je už kus architektonického umenia. Moderný dom v San Antoniu dokonale vystihuje atmosféru svojho okolia a mimoriadne vydarene svojim vzhľadom komunikuje s prostredím. A to aj napriek tomu, že na jeho stavbu neboli použité výhradne prírodné materiály.

Charakteristickou črtou stavby je výrazná kombinácia stavebných a fasádných prvkov. Hneď na prvý pohľad celému projektu dominuje výrazný oceľový skelet, zvonka doplnený dreveným obkladom a surovým betónom. Po celom obvode domu sú použité veľké presklenené okenné plochy, ktoré umožňujú dokonalé prepojenie exteriéru s interiérom. Príjemný tieň ponad veľké okenné plochy po celom obvode domu zabezpečujú slnolamy - ako inak z ocele.

Dom s výraznými architektonickými prvkami

Exteriér domu pôsobí vďaka výrazným stavebným prvkom, akými je masívna oceľová konštrukcia celej stavby, surový obkladový betón či plochy obložené z veľkej časti recyklovaným drevom z pôvodnej stavby, mimoriadne efektným dojmom. Všetky tieto atribúty sa prenášajú aj do interiéru. I keď pri pohľade na dom by sa mohlo zdať, že vďaka veľkým okenným plochám akoby neexistovala pevná hranica medzi vonkajšou a vnútornou časťou. Všetko sa prelína so všetkým a krásne zapadá do jednotného očarujúceho celku.

Oceľový skelet domu vytvára výrazný architektonický prvok nielen na fasáde, ale aj v interiéri.

 

Materiály použité na vybavenie interiéru domu, ale aj samotné zariadenie nesúce sa v minimalistickom duchu, dodáva celému domu jednoduchý, neokázalý, dokonca miestami aj industriálny charakter podporený príjemnou atmosférou prostredia, do ktorého je táto rezidencia umne posadená. Aj v samotnom interiéri dominuje výrazný skelet domu a surový betón.

Foto: home-designing.com

Viac záberov z exteriéru a interiéru domu nájdete v našej fotogalérii.

 
Autor: ms/ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Dom v San Antoniu: Ohľaduplný k životnému prostrediu
ms/ipeknebyvanie.sk