Pozrite si nominácie súťaže World Architecture Festival Awards pre rok 2016

31.08.2016
Architektúra

Ako každé odvetvie, aj architektúra má svoje prestížne ocenenia, o ktoré sa každý rok pobijú tí najlepší z najlepších. Tou najprestížnejšou je súťaž World Architecture Festival Awards.

12fotiek
Toto je ochutnávka budov, ktoré sa v roku 2016 pobijú o najprestížnejšie svetové ocenenie budovy roka. Medzi nomináciami je viac ako 340 projektov. Autor: http://edition.cnn.com

Na svetovom festivale architektúry v Berlíne, sa v novembri dozvieme meno víťaza súťaže World Architecture Festival pre rok 2016. Porota 8. augusta vyhlásila dokopy 340 nominácií, z ktorých budú odborníci vyberať a nájdu spolu top stavbu tohto roka.

Súťaž organizuje niekoľko prestížnych firiem z odvetvia architektúry a medzi nominovanými sa nachádzajú aj také budovy ako luxusná vila v brazílskej džungli alebo centre Bhutánu. Celý program odovzdávania cien sa kategorizuje do 32 kategórii a zlatým klincom festivalu je vyhlásenie víťaza „World Building of the Year“ – budova roka a „Future Building of the Year“ – budúca budova roka. Minulý rok si tento titul odniesla ambiciózna rezidencia v Singapure, nazvaná „The Interlace“ od nemeckých a holandských architektov.

Ste zvedavý, aké budovy sa pobijú o to najcennejšie ocenenie roka? Nahliadnite do našej fotogalérie, ponúkame vám aspoň niekoľko z nich.

 
Autor: ma/ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Pozrite si nominácie súťaže World Architecture Festival Awards pre rok 2016
ma/ipeknebyvanie.sk