Myslíte si, že sú moderné minimalistické novostavby? Omyl, teraz fičí TOTO

21.01.2019
Architektúra

Tieto domy postavili šikovné ruky s poriadnou dávkou fantázie a dobrých nápadov. Pretože dnes už nie je nič čudné na tom, keď chceme bývať ekologicky a priateľsky k prírode i k vlastnému zdraviu.

17fotiek
Tieto domy postavili šikovné ruky s poriadnou dávkou fantázie a dobrých nápadov. Pretože dnes už nie je nič čudné na tom, keď chceme bývať ekologicky a priateľsky k prírode i k vlastnému zdraviu. Autor: momtastic.com

Domček snov ani zďaleka nemusí vyzerať ako typická novostavba z predmestia. Práve naopak, mnoho ľudí má predstavu o bývaní snov úplne odlišnú. Čo poviete, vymenili by ste svoj bytík aspoň na pár dní za takýto domov snov?

Prečítajte si aj: Koniec škaredým radiátorom: TAKTO budete mať v byte štýlové teplúčko

A navyše za sumu, ktorá človeka nezruinuje. Keď k tomu pridáte kreatívne využitie prírodných materiálov či druhotné využitie odpadových materiálov, dostanete jedinečné projekty, na ktoré sa oplatí hodiť očkom.

Prečítajte si aj: Chystáte sa stavať alebo prerábať? Toto je 20 najlepších nápadov​

Prerábajte

Niektoré projekty vyzerajú na prvý pohľad jednoducho. Veď prerobiť obytný voz alebo prepravný kontajner sa zdá v podstate jednoduché. V tomto prípade je však dôležitý kvalitný projekt, ktorý aj v obmedzenom priestore a s menším rozpočtom umožní vytvoriť praktický a príjemný priestor na bývanie.

Využite „odpad"

To, čo je pre jedného odpad, pre druhého môže byť hotovým pokladom. Napríklad sklenené fľaše. Ich obrovským plusom sú vynikajúce izolačné schopnosti a zároveň netradičný vzhľad. Vo svete naberajú na obľube aj plastové fľaše, ktoré je možné zapustiť do betónu a vytvoriť tak mimoriadne odolný stavebný materiál.

Prečítajte si aj: Teplo doma: Ako docieliť komfort v kúpeľni či na chodbe?

Ako v rozprávkovej nore

Inšpirácia filmami ako Pán prsteňov je rozhodne nepopierateľná. Obydlie zapustené do zeme, strecha pokrytá trávou a drevená konštrukcia vnútri, to všetko navodzuje rozprávkový dojem. A je to aj praktické a hlavne ekologické. Využitie tradičných materiálov v kombinácií s najnovšími poznatkami zaručuje, že takto postavené domy budú dobre slúžiť pre viacero generácií.

Prečítajte si aj: Netrhajte staré podlahy! Takto si ich zrenovujete krôčik po krôčiku

To však ani zďaleka nie je všetko, inšpirácie na nezvyklé domy prichádzajú na tých najrôznejších miestach. Máte aj vy takýto tajný sen? Z čoho by ste si postavili svoj vysnívaný domček, keby ste mali možnosť?

Spomínané rozprávkové domy si môžete na vlastné oči pozrieť v našej galérii.

 
Autor: Agáta
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Myslíte si, že sú moderné minimalistické novostavby? Omyl, teraz fičí TOTO
Agáta