Pár posadnutný cestovaním si zariadil svoj dom takto: Inšpirujete sa?

22.01.2019
Architektúra

Architekti sa zhodujú v tom, že ak často a radi cestujete, mali by ste mať vašej záľube prispôsobený aj dom. Presne ako tento austrálsky pár.

16fotiek
Architekti sa zhodujú v tom, že ak často a radi cestujete, mali by ste mať vašej záľube prispôsobený aj dom. Presne ako tento austrálsky pár.

Nesúď knihu podľa obalu! To platí aj pre tento skromne vyzerajúci dom.Dnes už nemusí navonok pôsobiť luxusne, aby ním aj naozaj bol. Luxusné domy sú často minimalistické a dôležitosť zohrávajú materiály. Pozrite sa aj na tento!

Prečítajte si aj: Tento typ domu je ekologický, nízkoenergetický a nehrozia v ňom alergie!

To hlavné sa skrýva vnútri

Nádherný drevený dom, síce zvonku pôsobí skromne, ba dokonca môže v niekom vzbudiť dojem stajne... treba sa však pozrieť bližšie a uvidíte skvelú prácu architektov. A to sme sa ešte nedostali do interiéru. Podľa architektov je tento austrálsky dom určený pre staršie páry, ktoré často cestujú.

Prečítajte si aj: TOTO ročné obdobie je na maľovanie stien ideálne: Nerobte to inokedy​

Tento pobrežný dom je vhodný ale aj pre rodinu či ako súkromné, ľahko udržiavané útočisko medzi dobrodružstvami. Klienti, pre ktorých je tento dom vytvorený, presne spadajú do tejto kategórie, sú starší pár, ktorý je často na cestách. Bol preto vytvorený tak, aby sa oňho museli starať čo najmenej.

Moderné technológie na každom kroku

Tento nový dom je vedome súčasný. Klienti môžu v domácnosti využiť mnoho už teraz bežných moderných technológií, napríklad technológiu dotykového tlačidla. Štandardné technológie, ako sú hydrónne vykurovanie a elektrické žalúzie sú relatívne luxusné, no tu to ani zďaleka nekončí. V luxusnej kuchyni nesmú chýbať najmodernejšie spotrebiče.

Prečítajte si aj: Čo ak vám zastavajú výhľad z balkóna? S TÝMTO dokumentom sa tomu vyhnete!

Na každom kroku nájdete maličkosť, ktorá vás prekvapí a poteší, malé prekvapenia, ktoré pomáhajú každodennému životu; lavička na predných dverách na odstránenie špinavých topánok; vonkajšia sprcha na opláchnutie piesčitých chodidiel po návšteve pláže; tajný poklop v garáži, ktorý vedie priamo do špajze, takže nemusíte vynášať ťažké tašky s nákupom.

Prečítajte si aj: Zisťovali sme, či je tehla stále najlepší materiál na stavbu domu, alebo existuje lepší!​

Stačí tak málo

Mal byť tým, čo ich predchádzajúci domov nebol; moderný a ľahko udržiavateľný. Spokojnosť klientov určí aj to, ako náročný je tento dom, takže v domácnosti by nemalo byť potrebné robiť žiadne kroky. Vnútorné priestory a záhrada sú na jednej kontinuálnej úrovni a výsledná terasovitá záhrada v zadnej časti šikmej plochy poskytuje jednoduchú údržbu a množstvo zeleniny.

Hlavné obytné priestory majú presklené dve steny na severné a južné nádvorie. Tie môžu byť úplne otvorené na jednej alebo oboch stranách v závislosti od poveternostných podmienok. Obytné priestory sú orientované smerom na sever a priečne vetrané. Spálne sú orientované na východ, aby zachytili ranné slnko. Architekti na žiadosť klientov vytvorili aj izolované štúdio s vlastnou kúpeľňou, ktoré má v budúcnosti potenciál využitia, umiestniť tam opatrovateľa, ak to budú klienti potrebovať.

Prečítajte si aj: Pozrite sa, ako dokázali tieto špeciálne nátery zmeniť obyčajný drevený nábytok!

Luxusný a moderný interiér

Ako sme už spomínali, interiér tohto domu je naozaj moderný a luxusný. Všetky izby sú približne v rovnakej farebnej škále, najviac dominuje biela farba, čo môžete vidieť aj v kuchyni, ktorá je celá biela s nerezovými spotrebičmi. Mramorová kúpeľňa je jednoznačne jedna z najpôsobivejších miestností v dome.

Prečítajte si aj: Zabudnite na klasický dom, TENTO typ domu vám bude šetriť peniaze celý život​

Bielu farbu v izbách doplňujú rôzne zemité odtiene, najmä sivá a hnedá.Pohodlie, jednoduchosť údržby a uľahčenie zavedených denných rituálov boli prvoradými požiadavkami klienta. Priestory sú starostlivo personalizované s prispôsobenými výklenkami pre spomienky zhromaždené počas celého života.

Pozrite sa na tento dom pre cestovateľov bližšie v našej galérii.

 
Autor: Agáta
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Pár posadnutný cestovaním si zariadil svoj dom takto: Inšpirujete sa?
Agáta