Z kostola, kde sa modlievala kráľovná, sa stalo krásne obytné sídlo!

24.08.2016
Architektúra

V našich potulkách po architektonických skvostoch roztrúsených kade tade po svete sme sa už stretli s viacerými zaujímavými rekonštrukciami. Táto patrí jednoznačne k nim!

15fotiek
Spojenie historickej atmosféry a výdobytkov 21. storočia vytvorilo zo starého kostola severne od Londýna skutočné miesto na život, po ktorom by siahol nejeden z nás. Autor: Profimedia

Kostol svätého Jána, ktorý sa nachádza v mestečku Letty Green severne od hlavného mesta, Londýn, so sebou nesie zaujímavý príbeh. V období dospievania kráľovnej Alžbety II. bol totižto miestom pravidelných nedeľných modlitieb jej veličenstva, kráľovnej matky a sestry Alžbety, princeznej Anny, keďže tento čas pravidelne trávili len päť míľ odtiaľ, v priľahlom Hatfield House.

Posledných 13 rokov nový majiteľ Carmen Redondo usilovne pracoval na jeho rekonštrukcii a dnešná podoba sídla je naozaj očarujúca. Priestory kostola sa totižto zmenili na luxusné bývanie, ktoré v súčasnosti hľadá svojho majiteľa a jeho trhová cena sa pohybuje na 2,5 miliónoch libier. Cena je v tomto prípade priamo úmerná nie len z hľadiska historickej prepojenosti krásneho sídla, ale aj z toho dôvodu, že si na svoje konto pripísalo niekoľko prestížnych cien.

Na pozemok sa vchádza masívnou drevenou bránou nasledovanou príjazdovou cestou pre niekoľko vozidiel, ktorej kamenný povrch hrá v súlade s trávnatými plochami pozemku a lemovaním okrasnými drevinami. Pozemok disponuje garážou a aj vonkajším prístreškom pre niekoľko áut.
A poďme do interiéru. Ten, ako ste určite očakávali, je čarovný! Dýcha históriou, ktorá k nemu neodmysliteľne patrí, no tá sa snúbi s luxusom, ktorý majiteľ doň zapracoval. Klenuté stropy a vitrážové okná sú ponechané. Budova je celkovo rozdelená na tri podlažia, no vzhľadom ku svojej výške si zachovala otvorenosť priestorov aj pri tomto predelení. Na prízemí sa nachádza obývacia miestnosť s krbom, kuchyňa spojená s jedálňou a samostatná, dve spálne s kúpeľňami a pôsobivá presklená miestnosť na relax. Na druhom poschodí je ďalšia spálňa a na najvyššom, treťom poschodí sa nachádza multifunkčná miestnosť (herňa, pracovňa, knižnica,...).

Tradičné prvky dizajnu sú doplnené vymoženosťami 21. storočia v podobe prístupu na internet, vstavané televízie, podlahové kúrenie, klimatizácia a ventilácia a tiež termoregulačný systém. Taktiež je v priestoroch rozmiestnená súprava reproduktorov pre skvelý zvuk médií a spomínaná presklená miestnosť je vybavená systémom dvojitého skla, ktoré odráža teplo a preto sa tam nevytvorí skleníková teplota. Nuž...čo viac si priať, všakže?

 
Autor: ma/ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Z kostola, kde sa modlievala kráľovná, sa stalo krásne obytné sídlo!
ma/ipeknebyvanie.sk