Bývalý bungalov Charlieho Chaplina je teraz miestom kreatívcov!

Je osviežujúce počuť, že nie všetko okolo nás chátra. Že staré priestory dostávajú nový dych, pracuje sa s ich možnosťami a často vznikajú na krásnych miestach veci ešte krajšie.

17fotiek
Charlie Chaplin bol hviezdou éry nemého filmu a jeho herecké výkony ešte dnes žnú úspech. Bungalov, v ktorom pracoval aj oddychoval počas dní strávených na natáčaniach v Hollywoode je dnes úžasným priestorom s kreatívnou atmosférou, ktoré využívajú ďalší šikovní ľudia. Autor: express.co.uk/latimes.com

Starý bungalov svetovej hviezdy éry nemých filmov, Charlieho Chaplina v Raleigh Studios, Hollywoode, dnes už nie je tým, čím býval. V jeho interiéroch totižto vzniklo nové kreatívne štúdio neziskovej organizácie s názvom Australians in Film, ktoré sídli v Los Angeles a podporuje austrálsky filmový priemysel. Miestu zostal príznačný názov „Charlie's“.

Ingrid Weir, dizajnérka, ktorá sa pustila do pretvorenia miesta povedala, že ako jedno z najstarších pracovných štúdií v Hollywoode má tento dom neopísateľnú kreatívnu atmosféru, kde sa konajú meetingy, samotné natáčania a projekty z papierov sa stávajú skutočnosťou.

Prečítajte si aj o krásnom mestskom dome, v ktorom bývala Meryl Streep

Potenciál priestorov videla dizajnérka už spočiatku v jeho farbách, ktoré ponechala v modrých a zelených tónoch. Zariadenie je priamo úmerné pracovnému nasadeniu, ktoré tu cítiť. Keďže je to relatívne malý priestor, nachádzajú sa tu dokopy štyri pracovné stoly a tiež spisovateľská miestnosť. Steny sú poväčšine tmavé, aby nechali priestor zlatistým tónom dreveného nábytku. Patrí sem tiež spoločenská miestnosť na menšie akcie či kokteilové párty a tiež kuchyňa, ktorá spája dve miestnosti a pýši sa klasickou domáckou atmosférou.

Aby sa na hviezdu svetového mena nezabúdalo, dom zdobia dobové fotografie Charlieho Chaplina, tiež staré artefakty spojené s tenisom (pretože herec ho miloval) a iné drobnosti pripomínajúce počiatky nemého filmu a éry, ktorej kráľom sa Charlie stal.

 
Autor: ma/ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Bývalý bungalov Charlieho Chaplina je teraz miestom kreatívcov!
ma/ipeknebyvanie.sk