Aj celebrity niekedy naletia podvodníkovi: George Clooney s manželkou bývali v nelegálnom prenájme!

Slávny herec s manželkou – právničkou neustriehli prenájom bytu v New Yorku.

9fotiek
Autor: Brown Harris Stevens

Ešte na jar tohto roku býval George Clooney s manželkou Amal a s detičkami v krásnom veľkometrážnom byte na Sullivan Street v New Yorku. Luxusný a totálne romantický byt sa nachádza na Manhattane, v budove z 19. storočia, len pár blokov od Washingtonského parku. Jeho interiér naozaj stojí za to – určite si ho pozrite v galérii pod článkom!

Celebritný pár však spôsobil rozruch niečím iným. Ukázalo sa, že prenájom bytu bol nelegálny. Majiteľ budovy, istý Richard Fertig, ktorý sa sám označuje ako Podnikateľ. Otec. Autor. Inovátor. - áno, presne takto, s bodkami medzi funkciami – ponúkal byt na prenájom nelegálnym spôsobom.Fertig premenil prízemie a pivnicu budovy na duplex – dvojpodlažný luxusný byt. Nerešpektoval pritom stavebné nariadenia, ktoré mu prikazujú, aby byt vybavil dostatočným počtom požiarnych hlásičov, únikových východov alebo potvrdením o užívaní bytu.

Navyše, majiteľ sa na internete predstavuje ako „Airbnb super host“ - čiže skúsený prenajímateľ luxusných bytov na krátkodobé pobyty. A práve to newyorské zákony zakazujú. Majitelia takýchto manhattanských budov môžu byty prenajímať, ale nie na kratší čas ako 30 dní. Výnimky sú povolené iba v prípade, že majiteľ budovy v nej tiež aj býva. A Fertig sa nijako netají tým, že jeho stála adresa je v luxusnej vile v Hamptons.

Prečítajte si aj: Dizajnérky radia: Ako správne zariadiť izbu pre dvojičky chlapec - dievča?

Clooneyovci pritom nie sú prvým celebritným párom, ktorý naletel podvodníkovi. S podobným mediálnym rozruchom sa stretol aj spevák John Legend s polovičkou Chrissy Teigen. Tí sa z bytu okamžite vysťahovali.

Samozrejme, otvára sa otázka, či slávne a bohaté osobnosti majú vôbec záujem zisťovať si podrobnosti o prenájme ešte predtým, než sa niekam nasťahujú. Alebo, podobne ako mnoho iných ľudí, vidia len príležitosť bývať za dobrý peniaz na dobrej adrese.Zarážajúce však je, že ani právnické vzdelanie Amal Clooneyovej nezabránilo takýmto nepríjemnostiam. Majiteľ budovy Richard Fertig medzičasom ponúkol byt na predaj – za 16 miliónov dolárov.

 
Autor: Nonka
Fotogaléria
Aj celebrity niekedy naletia podvodníkovi: George Clooney s manželkou bývali v nelegálnom prenájme!Aj celebrity niekedy naletia podvodníkovi: George Clooney s manželkou bývali v nelegálnom prenájme!Aj celebrity niekedy naletia podvodníkovi: George Clooney s manželkou bývali v nelegálnom prenájme!Aj celebrity niekedy naletia podvodníkovi: George Clooney s manželkou bývali v nelegálnom prenájme!
 
9fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Aj celebrity niekedy naletia podvodníkovi: George Clooney s manželkou bývali v nelegálnom prenájme!
Nonka