FOTO: Toto je sídlo, kde svoje detstvo strávila ikona módy 60. rokov a prvá dáma USA, Jackie O´Kennedy

Rodená Bouviérová, Jackie Onassis Kennedy, je dnes už len spomienkou na zaujímavý kus americkej histórie. Poďte sa s nami pozrieť na jeden z domov, kde ikona trávila svoje prvé roky.

13fotiek
Dom, kde strávila detstvo Jackie O´Kennedy po druhej dvadbe svojej matky sa nedávno objavilo na trhu. Autor: Profimedia/ABC News

Jackie Onassis Kennedy v 60. rokoch ako prvá dáma zatienila množstvo filmových či hudobných hviezd. Získala si obdiv krajina nie len kvôli svojmu vždy dokonalému vystupovaniu, ale aj vďaka odvážnym názorom, boju za ľudské práva a nezabudnuteľnému módnemu vkusu. O apartmáne na slávnej Park Avenue v New Yorku, ktorý kedysi Bouvierovci (rodné priezvisko prvej dámy) vlastnili, sme vám už písali TU a rovnako tak aj o ohromnom sídle zvanom Lasata starom viac než 100 rokov, kde kráska trávila letá v mladosti (viac TU). Dnes sa pozrieme na ďalšie miesto, kde Jackie Kennedyová prežila mladosť. Balíme kufre a ideme do Virgínie.

Prečítajte si aj o tom, ktorým celebritám učarovalo vidiecke bývanie

Mladá Jacqueline Bouvierová strávila svoje detstvo v úžasnom sídle zo začiatku 20. storočia v širšom centre Washingtonu. Georgiánske sídlo je dnes na predaj za takmer 50 miliónov dolárov a jeho súčasnou majiteľkou je predsedkyňa národnej geografickej spoločnosti, ktorá nehnuteľnosť v roku 2005 spolu so svojim manželom kúpila za 24,5 milióna dolárov. Pár sa priznal, že dom predáva najmä kvôli tomu, že sami majú túlavé topánky, neustále cestujú a teda čas na pobyt a starostlivosť o také ohromné bývanie si už viac nemôžu dovoliť.

Samotná nehnuteľnosť s deviatimi spálňami a jedenástimi kúpeľňami bola domovom neskôr prvej dámy Jackie Kennedy v 40. rokoch minulého storočia, kedy sa sem rodina presťahovala po tom, ako si matka Jacke vzala vtedajšieho majiteľa sídla, dediča firmy Standard Oil. Z denníka teenagerky Jackie sa svet neskôr dozvedel, že toto miesto skutočne milovala pre jeho pokoj. Tak poďte v našej FOTOGALÉRII na návštevu.

 
Autor: Mária Ambrozová
Fotogaléria
VIDEO Pekné Bývanie


 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
FOTO: Toto je sídlo, kde svoje detstvo strávila ikona módy 60. rokov a prvá dáma USA, Jackie O´Kennedy
Mária Ambrozová