Porovnanie 2 bytov: Kto žije luxusnejšie? Americký minister financií alebo slovenský?

Dve rovnaké pracovné pozície, dve rozdielne krajiny. Kto žije pompéznejšie – náš minister financií alebo ten americký? Presvedčte sa na vlastné oči!

28fotiek
Autor: ekonomika.sme.sk

Steven Munchin má rovnaký vkus ako Trump
Americký minister financií, Steven Munchin, zdieľa so svojím prezidentom Donaldom Trumpom zrejme rovnakú chuť pre dizajn. Mnuchin je ženatý s bývalou herečkou Louise Linton. Už dlhé roky má svoj dom v Manhattane na Park Avenue, ktorý kúpil za neuveriteľných 32 miliónov dolárov. Tento „domček“ je 3-izbový, ale nachádzajú sa tam rovno 4 kúpeľne. Je to akýsi symbol zlacneného newyorského luxusu.

Je to mega!
Čo si budeme hovoriť, americký minister si žije parádne. Celé jeho hniezdo vyzerá pompézne. Docielil to vďaka tomu, že ponechal historický nádych, ale pracoval aj so súčasným moderným dizajnom. Má tam aj výťah, no a jeho stropy majú 11 metrov, aby málo nebolo…

Pozrite si aj: Rohožky, vďaka ktorým vám budú všetci susedia závidieť!

A čo ešte?
Ešte napríklad mramorové podlahy a rozsiahle točité schodisko. Na prvom poschodí má takzvané zábavné miestnosti. Rozprestiera sa tam obrovská obývacia izba s ešte väčšími oknami s výhľadom na Park Avenue, knižnica a obrovská jedáleň. Môže byť.

Prečo nevieme, ako vyzerá byt nášho ministra?
Náš minister financií, Peter Kažimír, žije v dvojposchodovej vile s 2 bytmi vo vychytenej štvrti v bratislavskom Starom Meste. Býva tam s partnerkou Katarínou a s 3 deťmi aj s rodinou brata svojej partnerky. Poviete si, chudáčik, asi sa tam tlačia. Nebojte sa, má sa dobre - Kažimír vlastní ešte 2 byty v centre nášho hlavného mesta. 

Pozrite si aj: 5 praktických nápadov do malej kuchyne: Toto vám uľahčí varenie!

V zahraničí je bežné, že minister ukáže ľuďom, ktorých zastupuje, ako žije, u nás je zvykom schovávať svoje bývanie. Prečo? Veď my by sme nezávideli, za dobre odvedenú prácu by sme to dobrému ministrovi dopriali.

Pozrite si v galérii dom Munchina a Kažimíra. Čo si o nich myslíte?

 
Autor: Zuzana
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Porovnanie 2 bytov: Kto žije luxusnejšie? Americký minister financií alebo slovenský?
Zuzana