Vianočné nápady a inšpirácie do obývačky

20.12.2013
Dizajn a Dekor

Každý z nás sa snaží, aby vianočná atmosféra priniesla do našich domovov kus vianočného pokoja a magickej pohody. A k tomu všetkému patrí, samozrejme, aj výzdoba interiéru. Tak prečo tento rok nevyskúšať niečo iné či netradičné?

16fotiek
Ako to bude tento rok vyzerať na Vianoce u vás? Ostanete verní červeno-bielej klasike, alebo dáte prednosť originálnej a netradičnej výzdobe? Stačí sa len pohrať s fantáziou a farbami, a všetko môže byť inak. Nechajte sa inšpirovať našimi nápadmi. Autor: profimedia.sk

Ak ešte nemáte úplne jasno, ako to u vás doma tento rok bude vyzerať, prinášame vám niekoľko inšpirácii, ako vyzdobiť obývaciu miestnosť, či ako netradične, ale zaujímavo ozdobiť vianočný stromček. Nechajte sa inšpirovať našimi nápadmi a pripravte pre seba a vašich blízkych nezabudnuteľné Vianoce. Určite to všetci ocenia. A pritom sa stačí len pohrať s fantáziou a farbami.

Vianočná obývačka v prírodnom štýle

Ak nemáte radi priveľa farieb na jednom mieste, inšpirujte sa pokojnou atmosférou izby na obrázku. Zariadenie v prírodných tónoch a z prírodných materiálov dopĺňajú mäkké vankúše a plédy - všetko v prírodných farebných tónoch, žiadne okázalé vianočné ozdoby, len zelené girlandy a nenápadné stromčeky. Pravidlo, ktoré by ste v takejto obývačke mali vždy dodržať znie: Žiadne umelé kvety a krikľavé doplnky, všetko "made in nature".

Netradičná vianočná výzdoba s nápadom

Máte tento rok chuť na niečo netradičné a veselé? V tom prípade zabudnite na klasickú zelenú jedličku a rýchlo sa poobzerajte po stromčekoch v "ufo" štýle v bielom či striebornom prevedení. Zvoľte farbu, ktorá bude pre vás tieto Vianoce "in". Určite by však mala byť dostatočne výrazná a kontrastná ku stromčeku. K dominantnej farbe dolaďte aj doplnky v obývačke. Uvidíte, ako budete sami spokojní so svojou originalitou. S kreativitou to ale nepreháňajte - všetko s mierou.

Červeno-biela klasika v obývacej izbe

Pokojne môže pôsobiť aj interiér s klasickou červeno-bielou atmosférou. Pravidlom je neodkláňať sa od základných farieb. V takom prípade si môžete dovoliť aj veľkorysejšiu výzdobu. Základom je jednotný štýl a farebná jednotnosť výzdoby.

Chalupárska vianočná pohoda

Čo viac si môžte priať, ako pohodu a bezpečie, ktoré poskytne práve takýto interiér? Všetko masívne a mohutné, žiadne miniatúrne taľafatky, všetko poctivé - kvalitný nábytok, štýlové vankúše a výrazná výzdoba. Jednoducho, žiadne "trochárčenie", všetko vo veľkom. Ale taký je aj záverečný efekt - skutočný pohodlný a bezpečný domov.

Vianočný stromček v modrom?

A prečo nie? Ideálny stromček na takéto zdobenie je hustý strieborný smrek či sýto sfarbená hustá jedlička. Presne na takomto základe efektne zapôsobia tyrkysovo modré ozdoby. Ideálne, ak ich bude veľa a na husto. Nielenže budú Vianoce pôsobiť takmer ako z ľadovej rozprávky, ale ak si dáte záležať na symetrickej výzdobe, tak aj náležite luxusne.

Viac skvelých vianočných inšpirácii nájdete v našej fotogalérii.

 

 
Autor: ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Vianočné nápady a inšpirácie do obývačky
ipeknebyvanie.sk