Vybehnite von: Tieto dekorácie získate úplne zadarmo a vytvoríte z nich krásne ozdoby

10.12.2018

Nekupujte drahé dekorácie, keď stačí vyjsť do prírody, nazbierať plnú hrsť prírodných plodov a dekorovať ako o dušu!

31fotiek
Autor: freshome.com

Kríčky plné farieb

Jesenné obodbie je vždy spojené s príchodom plnej palety farieb. Po jari je jeseň druhé najfarebnejšie obdobie, a tak stačí zobrať nožnice a vyraziť na zber vetvičiek plných krás. Napríklad aj taký konárik obvešaný trnkami alebo šípkami vo váze vydrží pekne celú zimu. A čo na tom, že plody nakoniec uschnú? Ak príde chuť, môžete si z nich spraviť pokojne aj čaj.

Ostatní práve čítajú: Hups! Takto dopadli nevydarené rekonštrukcie a opravy v byte. Zasmejte sa​

Plody jesene na stole

Vždy lepšie ako sušené kvety, ktoré už tretí rok oprašujete, budú vyzerať v predsieni alebo na stole plody jesene. Miska plná jabĺk je nielen zásobáreň vitamínov, ale pôsobí veľmi príjemne pre oko. Môžete ich naaranžovať do obývačky, do predsiene alebo na jedálenský stôl. Tak ako tekvice rôznych veľkostí. Nemusia to byť len tradične vyrezávané, ale aj celé ozdobné, malé, s bradavičkami. Dotvoria interiéru správny farebný šmrnc jesene.

Nezabudnite na listy

Všade navôkol, a to aj priamo na sídliskách, máte množstvo listov extra farieb. Dať ich do vázy je záležitosť na jeden deň, ale stačí, ak ich vylisujete a následne poukladáte, napríklad na papier. Nalepíte na podklad, na seba, zalakujete, a potom už stačí len listy orámovať alebo zavesiť len tak na tvrdšom podklade na stenu. Takáto svieža dekorácia je hotová za pár minút a vydrží omnoho dlhšie ako kytica kvetov vložená do vázy.

Ostatní práve čítajú: FOTKY PRED A PO: Aj škaredé kúpeľne môžu ožiť vďaka renovácii

Venčeky kraľujú

Veľmi vďačnou dekoráciou sú venčeky. Nie také, ktoré sa kladú na hroby, ale také, ktoré budú krásne na dverách z vonkajšej alebo vnútornej strany, alebo aj prichytené na stene. Venček si spravíte jednoducho z tenkých prútikov dreva, a potom ho dekorujete podľa fantázie.

Môžete do jeho vnútra alebo po obvode napichať kúsky jabĺčok alebo pomarančov. Tie budú krásne schnúť a vyžarovať do bytu aj podmanivú jesennú vôňu. Tak isto môžete práve aj venček ozdobiť farbami padajúcich listov či rôznych bobuliek, ktoré na jeseň v prírode kraľujú.

Jesenné dekorácie za pár šupov nájdete v našej galérii. Do toho!

 
Autor: Marcos
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Vybehnite von: Tieto dekorácie získate úplne zadarmo a vytvoríte z nich krásne ozdoby
Marcos