Vyhnite sa preplneným obchodom a gýčovým ozdobám: Takto si vyrobíte dekorácie z papiera

30.11.2018

Hľadáte niečo skutočne originálne? Potom stavte na papier. Je lacný, tvárny a pri šikovných prstoch z neho vykúzlite objekty, ktoré majú ďaleko od lacných detských vystrihovačiek...

14fotiek
Autor: housebeautiful.com

Adventný kalendár

Advent v tomto roku štartuje 2. decembra, takže je už naozaj čas zavesiť adventný kalendár do priestoru. Môžete využiť farebný papier na tvorbu malých vrecúšok a pekne ich naplniť a rozvešať po šnúrke. Môžu slúžiť ako girlanda plná prekvapení hlavne pre deti. 

Vianočné stromčeky

Niet nad vôňu poctivého ihličia, ale napríklad na vytvorenie vianočnej atmosféry v predsieni či na jedálenskom stole, si vystačíte aj s papierovými stromčekmi. Môžete si ich vystrihnúť z tvrdého papiera a zlepiť dokopy na parádnu jedličku. Krásne sú však aj stromčeky zlepené z farebných guľôčok. Sú tak moderným stromčekom, ktorý je zároveň aj farebne vyzdobený. Pekný, atraktívny a inovatívny. Všetko potrebné vrátane lepidla kúpite v papiernictve, ktoré nebýva ani pred sviatkami extra preplnené.

Pozrite si aj: Spálňu prerobil na nahrávacie štúdio. To je normálne? A vraj romantik!

Papierová výzdoba

Môžete si z papiera vytvoriť sviečky na stromček alebo aj domčeky, srdiečka, krásne sú ozdoby na vianočný stromček vyrábané spolu s deťmi. Vďaka tomu sa budú z Vianoc a z vlastnej výzdoby tešiť omnoho viac, ako keď bude všetko zabezpečené z obchodu. Fantázii, farebnosti a variabilite sa medze nekladú. Dokonca, ak využívate LED svetielka a jednu žiarovku umiestnite do vnútra papierovej ozdoby, môžete ju premeniť na skutočný šperk stromčeka. Krajšie akoby ste kdekoľvek kúpili.

Papierové girlandy 

Girlandy k Vianociam patria. Môžete ich využiť na okno, na stenu, na dvere. Môžu byť komplet z papiera, povystrihované, zapletené formou retiazok, so šnúrkou prepojené vlajočky, stromčeky aj vetvičky. To všetko je možné vytvarovať z papiera. A nebojte sa aj experimentovať. Papier sa veľmi dobre kombinuje s imelom aj so živými vetvičkami. Budete tak mať nefalšovanú vôňu Vianoc spolu s atraktívnymi ozdobami.

Papierové gule

Pomocou dvojfarebného papiera si viete spraviť krásne vianočné gule. Na internete je mnoho návodov ako na ne, ale princípom je poskladať papier, vystrihnúť správy tvar a následne guľu otvoriť ako harmoniku. Môžete sa pohrať aj s komplikovanejšími tvarmi. S papierom to ide prekvapivo ľahko.

V našej galérii nájdete aj postup, ako si takúto nádhernú ozdobu z papiera môžete vyrobiť.

 
Autor: Marcos
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Vyhnite sa preplneným obchodom a gýčovým ozdobám: Takto si vyrobíte dekorácie z papiera
Marcos