Čistý naturalizmus: Krásny nábytok z neopracovaného dreva

01.02.2018
Dizajn a Dekor

Niet nad krásu prírodného dreva. Od pradávna je to materiál číslo jedna, ktorý zútulňuje naše domovy, či už v podobe podláh, obkladov, nábytku či doplnkov. Je mnoho podôb, ktoré môže získať, no aj tá najprirodzenejšia mu nanajvýš svedčí.

13fotiek
Krása surového dreva láka mnohých. Čoraz častejšie ju volia do interiérov aj známi svetoví dizajnéri a nechajú tak do našich interiérov vstúpiť poriadny kus prírody. Autor: diycozyhome.com

Kreatívne spracovanie jednotlivých kusov nábytku ulahodí oku a zároveň naplní potrebu praktickej využiteľnosti. Drevo je materiálom, ktorý snáď od vždy ľudia využívali na jeho výrobu a rovnako po ňom siahajú aj dnes.

Surová krása

Aj keď materiálovo technické možnosti dnešnej doby dovoľujú spracovanie dreva do akejkoľvek podoby, jeho surovosť sa opäť vracia do našich domovov. Aj známi svetoví dizajnéri čoraz častejšie siahajú po kusoch nábytku so zdanlivo neopracovaných kusov zväčša naplaveného dreva. Najčastejšie sa používa na pracovné dosky do kuchýň, dosky stolov jedálenských, ale aj ich nôh a podper. Ich povrch je najčastejšie zavoskovaný alebo zalakovaný do vysokého lesku, no bez farby, aby vynikla štruktúra samotného materiálu.

Do voza aj do koča

Dizajnéri sa zhodujú, že nábytok zo surového dreva sa hodí nie len do rustikálne ladených interiérov, no takisto aj do tých modernejšie ladených. Minimalizmus v priestore takýto kus nábytku podčiarkne a nechá vyniknúť a do vidieckeho štýlu dokonale zapadne. Je potrebné ho len správne umiestniť a poprípade skombinovať s moderným sklom či chrómom.

 
Autor: ma/ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Čistý naturalizmus: Krásny nábytok z neopracovaného dreva
ma/ipeknebyvanie.sk