Moderné Maroko: Orientálny štýl dostáva nové, očarujúce podoby

06.03.2018
Dizajn a Dekor

Maroko je krajina na severe Afriky, v ktorej sa zlieva orientálnosť blízkeho východu s tradičnou africkou kultúrou. Atmosféra tejto krajiny sa odrazila aj v bytovom dizajne a obľúbili si ju ľudia z celého sveta.

15fotiek
Interiéry zariadené do omamnej vône marockého štýlu nájdeme po celom svete. Je typický svojou farebnosťou, vyrezávanými detailami a tiež oblúkmi. Autor: home-designing.com/Mimar Interiors

Ak ste milovník cestovania a Maroko už máte vo svojom zozname krajín, ktoré chcete navštíviť dávno odškrtnuté, iste nám dáte za pravdu, že marocký štýl odrazený v interiéroch nápadne pripomína známu rozprávku o Aladinovi a jeho čarovnej lampe. Už z obrázkov sa na nás totižto valia ťažké zemité vône, ohúri nás pestrofarebnosť a v diaľke počujeme typickú ťahavú pieseň zaklínača hadov.

Pozrite si aj 8 najväčších trendov v bytovom dizajne tohto roku

Vyrezávané priečky, oblúky a farby

Marocký štýl je jeden z tých, ktoré sú na prvý pohľad rozoznateľné a pomýliť by sme si ho mohli snáď len so štýlom príbuzným arabským krajinám. Typické sú preň oblúky, ťažké vône, pestrofarebné textílie, ktoré sú navrstvené a necháva sa vyniknúť štruktúre tkanín, ďalej sú to vyrezávané detaily (paravány, svetlíky, dokonca celé priečky) či mäkkučké posedenie.

V novom šate

Viacero dizajnérskych organizácií sa rozhodlo priniesť do sveta pokojnejšiu, uhladenejšiu verziu marockého voňavého štýlu. Posedenia na vankúšoch porozkladaných na zemi vymenili za luxusnejšie sedačky, farebnosť tkanín nahradili jemnými zemitými farbami s jedným, dominantným farebným akcentom, no ponechali napríklad klasické vyrezávané oblúky, či zdobené stropy.

 
Autor: ma/ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Moderné Maroko: Orientálny štýl dostáva nové, očarujúce podoby
ma/ipeknebyvanie.sk