Zaostrené nad hlavu: Tapeta na strope urobí s priestorom divy!

07.08.2018
Dizajn a Dekor

Tapety boli, sú a aj budú trendy. Nájdeme ich v interiéroch z minulého storočia, zdobíme nimi svoje domovy aj teraz a len tak ľahko z módy určite nevyjdú. Ale na strope? A prečo nie!

20fotiek
Upustite od klasiky a namiesto bočných stien vyzdobte tapetou svoj strop. Autor: kurld.com

Tapety volíme na steny do všetkých miestností. Svoje miesto majú v spálňach a obývačkách, tie z odolnejších materiálov (napríklad vinyl) sa hodia aj do vlhkých a teplých kuchýň či kúpeľní. Ak vás ale klasika nudí a chcete vyskúšať niečo odvážnejšie, skúste ísť s tapetou na strop. Neoľutujete.

Precízna aplikácia

Nie je zaužívanou klasikou vynechať bočné steny a vrhnúť sa hneď s tapetami na strop. No ak nazriete do našej fotogalérie, zistíte, že to nemusí byť úplné bláznovstvo. Tradičným spôsobom (lepidlo, valček, tapeta) ich aplikujete na očistený povrch zbavený akýchkoľvek nerovností a už len počkáte na výsledný efekt. Keďže gravitácia pôsobí a tapeta bude v podstate vo vodorovnej polohe, pracujte precízne a ubezpečte sa, že vám po chvíľke nespadne na hlavu.

Prečítajte si aj: Láka vás veselé maľovanie? Vyskúšate na stenách geometriu!

Optika nepustí

Ak zvolíte menšie aj väčšie vzory, určite rátajte s tým, že priestor sa mierne opticky zmenší a to sa týka najmä pri využití tmavých tónov farieb. Môže sa potom zdať, že strop vyzerá akoby klesal. Ak však zvolíte kombináciu farebných stien (či už pastelových alebo tmavých), s jednoduchou, bielou a jemne zdobenou tapetou, rozžiari priestor a prinesie svoje ovocie. Takisto je skvelou voľbou tapeta s imitáciou dreva, ktorá sa hodí do tradičnejších interiérov.

Nedokážete si to úplne predstaviť? Nech sa páči, inšpirujte sa v našej fotogalérii.

 
Autor: ma/ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Zaostrené nad hlavu: Tapeta na strope urobí s priestorom divy!
ma/ipeknebyvanie.sk