Akoby tam ani nebol! Zamaskujte radiátory v izbách totálne štýlovo

09.02.2019
Dizajn a Dekor

V našich zemepisných končinách sa to bez neho prosto nedá. Nie každý radiátor však chceme mať neustále na očiach. Nech sú vaše dôvody akékoľvek, je možné ho efektívne a štýlovo ukryť!

23fotiek
Autor: pxhere.com

Radiátor máme v izbách asi všetci, jeho funkciu nespochybňujeme. Ale zhodneme sa aj na tom, že je škaredý, tak mu dajte pomocou týchto trikov veľké ZBOHOM!

Ostatní práve čítajú: Žime ekologicky: Toto je kuchynský riad zo zvyškov, ktoré vznikli pri výrobe špáradiel, wau!

Dôvodov prečo je potrebné radiátor zakrývať alebo dokonca ukrývať, môže byť mnoho. Ak máte už starší radiátor, nemusí vám vyhovovať jeho vzhľad a neraz v tomto prípade nepomôže ani nový náter. Jednoducho, radiátor musí zmiznúť z dohľadu, aby nerušil váš interiér.

Ostatní práve čítajú: Ako by vyzeral dom, ktorý dekorujú ženy, keď zabudnú na mužov? TAKTO!

Druhým dôvodom, pre ktorý sa ho potrebujete zbaviť, je bezpečnosť detí, návštevníkov alebo hoci aj domácich zvierat. Áno, sú chvíle, kedy je vhodnejšie mať vyhrievacie zariadenie pekne zakryté za bezpečnou stenou.

Na čo myslieť?

Než svoj radiátor zakryjete, mali by ste si premyslieť hneď niekoľko vecí. Tou prvou je ľahká manipulácia, respektíve prístupnosť. Nie každý má k dispozícii možnosť na diaľku si nastaviť intenzitu kúrenia, preto by prístup k ventilu (i k meračom) mal byť jednoduchý. Nehovoriac o tom, že ak nastane nejaká nehoda, mali by ste sa k tečúcemu radiátoru dostať čo najrýchlejšie.

Ostatní práve čítajú: Tieto dekorácie vládnu roku 2019: Vyrobte si ich spolu s nami

Ďalšou veľmi dôležitou vecou pri výbere alebo návrhu radiátorovej zásteny je jej vplyv na výhrevnosť. Bude dostatočne prenikať teplo do miestnosti alebo ho zástena pohltí a vy budete platiť za teplo zbytočne? Okolo radiátora musí vzduch dostatočne prúdiť, nezabúdajte, že teplo stúpa smerom nahor.

Ostatní práve čítajú: Krok za krokom: Takto si vytvoríte čelo postele ako mali princezné​

Poslednou vecou, ktorú je vhodné zvážiť, je čistenie. Tak ako pri každom inom kuse nábytku, aj pod a za radiátor a za jeho zástenu rýchlo napadá prach i rôzna špina, preto by ste mali mať možnosť kryt jednoducho odstrániť a spraviť potrebné upratovanie.

Z čoho?

Hľadajte materiály, ktoré znášajú intenzívne teploty. Kryt by sa nemal priamo dotýkať výhrevného telesa, mal by byť len v jeho blízkosti. Ideálne sú prírodné materiály ako drevo alebo ratan, či dokonca bambus.

Náš tip: Na drevenú konštrukciu pripevnite látkovú zástenu. Vizuálne tak radiátor odstránite, napriek tomu bude môcť teplo neustále prúdiť do miestnosti prakticky bez prekážky. Alebo si dajte spraviť kryt radiátora na mieru u šikovného stolára. V jeho hornej časti môže byť polica na kvety, ktoré preferujú vyššie teploty počas celého roka.

Nechcete nič špeciálne?

Pohľadajte vhodný kus nábytku, napríklad úzky stôl na kvetiny či servírovací stolík, ktorý správne zakryje celý radiátor. Zvoliť môžete aj vhodnú skrinku, z ktorej odstránite zadný diel, vznikne vám zaujímavé riešenie.

Pozrite si v galérii spôsoby, ako ukryť radiátor. Ani ho na fotkách nenájdete!

 
Autor: Agáta
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Akoby tam ani nebol! Zamaskujte radiátory v izbách totálne štýlovo
Agáta