Dizajnéri radia: Nebojte sa oceľových doplnkov, sú absolútnym hitom!

23.11.2018
Dizajn a Dekor

Zahoďte predsudky, pretože jedno je isté - táto dokonalá, chladná kráska pôsobí absolútne luxusným dojmom aj v tej najobyčajnejšej kuchyni. Oceľ, zoznámte sa.

32fotiek
Autor: freshome.com

Šedá oceľová

Oceľ v kuchyni počas tohto roka zahviezdila hneď z viacerých dôvodov. Nielenže ju dizajnéri začali kombinovať viac so sklom, ale vychytala aj farbu roka. To je v roku 2018 jednoznačne šedá a práve oceľ žiari chladnou šedou do priestoru. Bez toho, aby ju bolo potrebné nejako upravovať či nebodaj farbiť.

Prečítajte si aj: Tento trend v bývaní ovládol svet! Pozrite sa, čo to je zač​

Je to kov

Kov je v kuchyni samozrejmosť a hoci oceli dýchala na krk v predchádzajúcich rokoch vintage meď, tak oceľové doplnky sa ukázali predsa len ako viac nadčasové. A omnoho lepšie sa kombinujú s ostatným zariadením kuchyne. Oceľ sa hodí do modernej aj starobylej zostavy. K rustikálnym nábytkom aj hi-tech priestorom.

Mnoho možností

Oceľové môžete mať vybavenie v kuchyni aj spotrebiče, ale aj pracovnú dosku. Je však zaujímavá aj ako dekoračný prvok v podobe oceľových stoličiek, úchytiek na dvierka aj vázy. Oceľ nič nepokazí. Nikdy.

Prečítajte si aj: FOTO PRED A PO: Starú rárohu zmenili na dizajnový dom. Nemožné​

Pohľad skrz

Ak chcete svoju kuchyňu otvoriť novým trendom už v tomto roku, rozhodne môžete pridať na oceľovom odtieni. V budúcom roku budú dizajnové trendy diktovať odvážnu kombináciu ocele a skla a to aj tam, kde to doteraz nebolo celkom bežné. Nad kombináciou skla a oceľových rámov rúry na pečenie sa už nikto ani nepozastaví.

Výrobcovia bielej techniky už predstavujú aj chladničky s oceľovým lemovaním a s priehľadnými dvierkami. Ide o trend, ktorý je hudbou budúcnosti, ale už dnes je jasné, že tejto dvojici to dokonale ladí. Chce to mať len vždy dobre upratanú chladničku, aby pôsobila dekoračne a nie rušivo.

Vracia sa aj oceľový drez

Po tmavých, antracitových a kamenných drezoch sa do módy opäť vracia klasika z nehrdzavejúcej ocele. Predsa len je veľmi dobre udržiavateľná, spoľahlivá a ladí farebne aj funkčne s minimalistickými líniami moderných kuchýň. Tak prečo vymýšľať niečo iné?

Ak si stále oceľ vo vašej domácnosti neviete predstaviť, nazrite do našej galérie.

 
Autor: Marcos
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Dizajnéri radia: Nebojte sa oceľových doplnkov, sú absolútnym hitom!
Marcos