Ako by vyzeral dom, ktorý dekorujú ženy, keď zabudnú na mužov? TAKTO!

30.01.2019
Dizajn a Dekor

Muži aj ženy majú rozdiely vkus. O tom niet pochýb. Zaujíma vás, ako dopadlo zadanie, ktoré znelo - ženy, dekorujte tak, že nesmiete použiť v interiéri žiadne mužské prvky?

9fotiek
Autor: livinghero.com

Tento nádherný dom v austrálskom Melbourne nesie výrazné stopy jej ženských obyvateliek i ruku dizajnérky, ktorá sa podujala ho zariadiť v štýle, ktorý je ženskému vkusu najbližší. Nájdete aj vy inšpiráciu medzi týmito stenami?

Prečítajte si aj: Chystáte sa maľovať či tapetovať? Pod maľovku alebo tapety dajte sadru!

Bez kompromisov

V tomto rodinnom dome žije Lucy s dvoma malými dcérami, preto dizajnérka Simone Haag a interiérová dizajnérka Angela Harry, obe tiež čerstvé mamičky, dostali za úlohu dotvoriť ho po menšej rekonštrukcii. „Vzhľadom na to, že v tejto domácnosti nežije žiadny muž, nemuseli sme mužské prvky v interiéri vôbec zohľadňovať," zverila sa Simone Haag. „Pri dizajne sú veci, kde sa nedá vždy nájsť kompromis medzi mužskými a ženskými prvkami."

Prečítajte si aj: Ktorej dáte prednosť: Keramickej, porcelánovej či silikónovej forme na zapekanie?​

Práve preto sa rozhodli, že sa budú venovať detailom, ktoré prostredie presvetlia, zjemnia a zároveň budú vhodné pre malé, detské a ženské ruky. Postupne pridávali detaily a zaujímavé elementy ako ornamenty, obrazy či atypické osvetlenie.

Prečítajte si aj: Urobte týchto 5 zmien a vaša nehnuteľnosť pôjde na dračku!

Keď to chce výraznú zmenu

Majiteľka Lucy sa nedávno presťahovala z menšieho domu a potrebovala priestor, ktorý by mohla oživiť. Rozhodla sa preto pre úplne nový nábytok s dôrazom na hravé a odľahčené odtiene a otvorenú kuchyňu. Pri zariaďovaní bolo nutné brať do úvahy aj vyváženosť priestorov. Na jednej strane hrací a obývací priestor pre deti, na druhú vytvorenie domácej pracovne i zóny len pre „dospelých".

Prečítajte si aj: 5 tipov, ako znížiť vaše účty za plyn​

Dokonalá fúzia spomienok i pohľadu do budúcnosti

S ohľadom na minulé pôsobiská majiteľky domu - Londýn a Moskvu - nesmeli tieto spomienky chýbať ani pri zariaďovaní. Ako sama priznala, o každom kroku pri zariaďovaní premýšľala pomerne dlhú dobu, aktívna spolupráca s dizajnérskym duom sa však vyplatila.

Veď posúďte sami v našej galérii!

 
Autor: Agáta
Fotogaléria
Ako by vyzeral dom, ktorý dekorujú ženy, keď zabudnú na mužov? TAKTO!Ako by vyzeral dom, ktorý dekorujú ženy, keď zabudnú na mužov? TAKTO!Ako by vyzeral dom, ktorý dekorujú ženy, keď zabudnú na mužov? TAKTO!Ako by vyzeral dom, ktorý dekorujú ženy, keď zabudnú na mužov? TAKTO!
 
9fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Ako by vyzeral dom, ktorý dekorujú ženy, keď zabudnú na mužov? TAKTO!
Agáta