Tomuto neuveríte, kým neuvidíte: Nábytok, ktorý miesto nezaberá, ale šetrí!

14.03.2019
Dizajn a Dekor

Ak bývate v obmedzenom priestore, tieto nábytkové vychytávky budú vaším záchrancom.

9fotiek
Autor: unsplash.com

Nábytok nemusí byť len na úkor vášho voľného priestoru v byte. Pozrite sa s nami na kreatívne dizajnové nápady, ktoré šetria miesto!

Prečítajte si aj: Materiál deky, ktorou sa prikrývate, je dôležitý: Ktorá je najzdravšia?

Už roky nás dizajnéri ohurujú nábytkom, ktorý dokáže poriadne prekvapiť. Rozhodne to však má zmysel, veď za miesto navyše si neraz musíme priplatiť mastnú sumu. Ak teda bývate v obmedzenom priestore, nábytkové vychytávky budú vaším záchrancom.

Šikovne skonštruovaný nábytok, ktorý poskytuje viacero funkcií v jednom, je jednoznačne pomocníkom mnohých domácností. Niekedy stačí detail, ktorý pridá úložný priestor alebo vytvorí dodatočnú plochu na prácu, či varenie. A čo nábytok, ktorý po použití doslova zmizne?

Prečítajte si aj: Toto sú NAJdizajnovejšie budovy planéty! Získali celosvetový obdiv: Získajú aj váš?

Áno, je aj taký a vy ho iste poznáte. Ak žijete v mimoriadne obmedzenom priestore, tak je posteľ kusom nábytku, ktorý môže výrazne zavadzať. Postele však dokážu aj zmiznúť - napríklad ich jednoduchým zasunutím alebo sklopením.

Na ich spodnej strane po sklopení môžete mať vyklápaciu stolovú dosku alebo svoju posteľ niekoľkými ťahmi premeníte na pohodlnú pohovku pre návštevu. Ani posteľ, ktorá zmizne vo vstavanej skrini, nie je na zahodenie.

Náš tip: Či už si ju dávate vyrobiť na zákazku, alebo ju kupujete v predajni, rozhodne si ju vyskúšajte. Je jej mechanizmus dostatočne tichý? Každá posteľ má určitú hmotnosť a jej vyklápanie a sklápanie nesmie byť pre vás prekážkou.

Prečítajte si aj: Televízor v izbe je opacha! Zamaskujte ho týmito dizajnovými spôsobmi​

Stohujte

Áno, stohovateľný nábytok nie je v podstate žiadnou novinkou. Vynikajúco funguje pri stoličkách alebo príručných stolíkoch. Inovatívne spôsoby ako stohovať prakticky čokoľvek v domácnosti, sú všade na internete. Vo svojom stolíku môžete nájsť zabudované aj pohodlné stoličky alebo taburetky pre väčšiu spoločnosť.

Vešajte ich

Áno, opäť myslíme menšie a ľahšie kusy nábytku alebo aj čokoľvek, čo potrebujete v domácnosti skladovať. Stoličky zavesené na stene pokojne využijete aj ako poličky či odkladací priestor.

Prečítajte si aj: 6 trikov, ktoré prezradili bytoví stylisti: TAKTO sa to robí!

Modulárny nábytok

Nábytok, ktorý môžete kúpiť po kusoch a jednotlivých moduloch, môže byť riešením aj pre váš priestor a peňaženku. Nakupovať totiž môžete postupne a jednotlivé diely nábytkovej zostavy presúvať podľa aktuálnych potrieb. Zvyčajne sú rozmerovo dizajnované do menších priestorov, a tak iste nájdete kúsok, ktorý sa presne hodí aj vám.

Takéto šikovné druhy nábytku nájdete aj v našej galérii.

 
Autor: Agáta
Fotogaléria
Tomuto neuveríte, kým neuvidíte: Nábytok, ktorý miesto nezaberá, ale šetrí!Tomuto neuveríte, kým neuvidíte: Nábytok, ktorý miesto nezaberá, ale šetrí!Tomuto neuveríte, kým neuvidíte: Nábytok, ktorý miesto nezaberá, ale šetrí!Tomuto neuveríte, kým neuvidíte: Nábytok, ktorý miesto nezaberá, ale šetrí!
 
9fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Tomuto neuveríte, kým neuvidíte: Nábytok, ktorý miesto nezaberá, ale šetrí!
Agáta