Dosť bolo čiernobielych interiérov. Škandinávsky štýl prechádza premenou. Akou?

13.03.2018
Dizajn a Dekor

Prepadli ste aj vy škandinávskemu štýlu? Zdá sa, že svojich 15 minút slávy má už za sebou.

10fotiek
Milujú ho všetci a v každom kúte sveta. Prechádza však do novšej podoby. Škandinávsky štýl. Autor: Interior Design Ideas

>>> Inšpirujte sa v našej FOTOGALÉRII <<<

Škandinávsky štýl je rozhodne top trendom posledných sezóna a získal si fanúšikov po celom svete. Množstvo svetlých tónov, drevo a minimalizmus vládnu dnešnej dobe a "prepchaté" interiéry sa snažíme upratať tak ako naše uponáhľané životy. Severský chlad do našich domácností zavítal ako veľká voda a len veľmi pomaly sa vytráca. Stále má však svoje obmeny, s ktorými sa dá krásne čarovať. Ktoré sú to?

1. Je všeobecne známe, že spálňa by mala byť miestom bez elektroniky, ktorá ruší náš pokojný spánok. V dnešnej dobe plnej technológií je však celkom ťažké odpútať sa od nej. Preto nová vlna škandinávskeho štýlu stavia do popredia pravidlo spálne bez prúdu, plnú prírodných textílií a mliečnych a sivých tónov. Krása. 

Detská izba podľa herečky Lucy Liu: Hravá aj sofistikovaná

2. Ďalším pôsobivým detailom, ktorý preferujú Severania, je z odkladacieho priestoru urobiť hviezdu miestnosti. Ľahkovážne pohodené košíky s mäkkými dekami, štendre so šatami, otvorené police.

3. Aj napriek množstvu organických materiálov, na ktoré sa v tomto štýle kladie dôraz, koža bola vždy podceňovanou. Pevný, takmer nezničiteľný a rustikálny materiál však v škandinávskom štýle určite má svoje miesto. 

4. Škandinávsky štýle neznamená len bielu farbu, aj keď tá rozhodne prevláda. Tónom, ktorým ju často dizajnéri dopĺňajú je rozhodne modrá. Odvážne odtiene najmä tyrkysu urobia z často sterilným priestorom divy. 

Pokoj v meste: Navštívte s nami interiér, v ktorom sa snúbi drsnosť muža i kúsok romantiky

Farba mesiaca august si vás získa. Nečakajte žiadnu divočinu!

5. Inšpirácia z ďalekého východu sa dostala až na sever Európy a trendom sa stali veľké, papierové lampióny nie len ako dekorácia do detskej izby, ale napríklad aj ako hlavné osvetlenie nad kuchynským stolom. 

6. Zaujímavým dekorom, ktorý rovnako ako lampióny pre škandinávsky štýl nie je pôvodným, sú aj stany. Malé, milé stany zastávajú svoju rolu najmä v detských izbách a vytvárajú tak pre dieťa trošku potrebného súkromia. 

7. Zabudnite na kalendáre so šteniatkami či kyticami kvetov. Severania preferujúci minimalizmus siahajú po tom najjednoduchšom, čo trh ponúka, a teda kalendároch, ktoré tvoria len veľké čísla. Neexistuje, aby ste nevedeli, aký je dnes dátum. 

8. V prípade dekoru sú v novej vlne severského dizajnu mimoriadne trendy aj ďalšie dve veci. Jemnučké pierka a zaväzujúce čiernobiele pásiky. Tie sa objavujú v interiéroch niekoľkonásobne a určite tu majú svoje miesto. 

9. Od bielych stien sa dostávame ku sivej. Jej tóny už nepôsobia nemocničnou čistotou, avšak interiér je vďaka nim stále svetlým, útulným miestom. 

Nechtový salón s "čipkovanými stenami" očarí aj vás. Inšpirujte ním svoj interiér

FOTO inšpirácia: Horúcim hitom tohto leta je tropický raj. Vytvorte si ho aj u vás doma

 
Autor: Mária Ambrozová
Fotogaléria
VIDEO Pekné Bývanie


 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Dosť bolo čiernobielych interiérov. Škandinávsky štýl prechádza premenou. Akou?
Mária Ambrozová