Inšpirácia: Viete, akú farbu by mali mať vaše vchodové dvere?

03.03.2018
Dizajn a Dekor

Presklené, červené alebo z masívneho dreva? Predné dvere nie sú dôležité len z hľadiska bezpečnosti, ale aj po vizuálnej stránke je ich úloha nezameniteľná. Na základe nich môžu vaši hostia spoznať kúsok vašej osobnosti.

21fotiek
Vchodové dvere sú prvým kontaktom s vašim domovom, postarajte sa preto, aby vašich hostí zaujali už z diaľky Autor: Freshome

Hovorí sa, že prvý dojem je ten absolútne najdôležitejší. Nuž, a kde ho v rámci domu očakávať viac ako pri vchodových dverách? Rovnako ako sú oči bránou do duše, vstupné dvere sú bránou, za ktorou sa skrýva domov. A to doslova!

 

Milovníci farieb klikajte aj na eklektický apartmán plný sviežich odtieňov a umenia

Veselé pop farby už z diaľky naznačujú, že sa za nimi zrejme skrýva svieži a mladistvý interiér. Ide tiež o poriadne hlasný a tak trošku expresívny spôsob, ako všetkým naokolo ukázať svoj štýl. Obyčajne po pestrých farbách siahajú umelci, mladí ľudia s vetrom v plachtách, ale aj sebavedomí a úspešní ľudia s kreativitou v krvi.

Tmavé farby a dekory prírodného dreva viac imponujú rozvážnym, tradične zmýšľajúcim ľuďom, ktorí neradi vytŕčajú z davu, no neznamená to, že by neboli vo svojich životoch úspešní a spokojní. Akurát si nepotrpia na prehnanej pozornosti.

Ako teda postupovať pri výbere tej správnej farby vchodových dverí? Odpoveď je: podvedome a intuitívne. Samozrejme, vchodové dvere musia ladiť s fasádou domu, s prostredím a štýlom, no príroda to zariadila tak, že našim spolupracovníkom pri výbere farieb sú emócie. Popremýšľajte o tom, ako sa pri jednotlivých farbách cítite, čo vo vás evokujú. Napríklad: zelená pripomína rastliny, žltá slnko, ružová a fialová kvety, modrá oblohu...

Tak teda, aká bude vaša farebná voľba a čo bude hovoriť o vašom domove?

 
Autor: Kristína Falťanová/ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Inšpirácia: Viete, akú farbu by mali mať vaše vchodové dvere?
Kristína Falťanová/ipeknebyvanie.sk