Mozaikové diela: Zoznámte sa s nekonečnou hrou farieb a tvarov

01.04.2015
Dizajn a Dekor

Pani Jana Neupauerová, mama dvoch detí, syna Dávida (13) a dcéry Timey (8), vyrába krásne diela z mozaiky. Je to jej život, v ktorom sa našla.

5fotiek
3D mozaika Autor: Mosaic-Jane

Mozaika ju oslovila v roku 2007, keď v tom čase aj prebiehala rekonštrukcia na ich dome. Pani Jane tak prišla mozaika ako veľmi vhodný doplnok. Vo svojom voľnom čase začala pomaly vyrábať mozaiky na kvetináče a postupom času sa mozaika stala veľmi dôležitou súčasťou jej života.

Je to vlastne nekonečná hra farieb a tvarov a dá sa vyrábať z rôznych materiálov - keramické obklady, sklo, smalt, mramor, kameň a mnoho ďalších. Pani Jana sa našla v každej z týchto oblastí, niekedy má chuť pracovať s mramorom a inokedy zase s keramikou.

Najdôležitejšia je však inšpirácia a chuť vytvárať stále nové jedinečné a neopakovateľné mozaikové diela. Inšpiráciu čerpá pani Jana všade naokolo, niekedy stačí len farba či slovo a jej vznikne v hlave hotový obraz toho, čo bude vyrábať.

Keď sa povie mozaika, ľudia si predstavia väčšinou klasické staré steny budov, prípadne kúpeľňové štvorčeky, ale mozaika je omnoho viac. Je to umenie precítiť daný materiál.

Pani Janu v jej úsilí veľmi podporujú jej blízki a kamaráti, ktorí pri nej stáli aj v začiatkoch, ktoré neboli ľahké. Nakoľko nemala dostatočné informácie a nik nebol ani nablízku, kto by bol ochotný sa o takéto informácie podeliť.

Absolvovala kurz mozaiky v Londýne a následne aj online kurzy z Veľkej Británie. Študovala literatúru zo zahraničia a aj preto vystupuje pod umeleckým menom Mosaic-Jane. Na slovenské meno totiž zo zahraničia nik nereagoval, až po jeho zmene sa k nej tie informácie dostali a ona začala naberať daný smer. V minulosti veľa jej diel končilo v odpadkovom koši alebo ich rozdávala susedom.

V súčasnosti vyrába mozaiku na objednávku, ale aj to, čo ju napadne - obrazy, zrkadlá, sedačky, fotorámčeky, hodiny, záhradné dekorácie a mnoho ďalšieho. Venuje sa však aj dekoratívnej keramike.

Jane Neupauerová - autorka jedinečných mozaikových diel

Viac fotiek týchto jedinečných diel si pozrite vo fotogalérii

 
Autor: ipeknebyvanie.sk/Jana Rujáková
Fotogaléria
Mozaikové diela: Zoznámte sa s nekonečnou hrou farieb a tvarovMozaikové diela: Zoznámte sa s nekonečnou hrou farieb a tvarovMozaikové diela: Zoznámte sa s nekonečnou hrou farieb a tvarovMozaikové diela: Zoznámte sa s nekonečnou hrou farieb a tvarov
 
5fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Mozaikové diela: Zoznámte sa s nekonečnou hrou farieb a tvarov
ipeknebyvanie.sk/Jana Rujáková