Strašidelný sviatok aj u vás doma: Užite si Halloween vo veľkom štýle

31.10.2014
Dizajn a Dekor

Zachvátila vás halloweenská mánia? Tento americký sviatok sa už pomaly ale isto dostáva aj do našich končín. Ak ste jeho fanúšikom, doprajte mu priestor aj vo vašom bývaní.

8fotiek
Máme pre vás niekoľko tipov, ako si spríjemniť domácnosť a bývanie v typických halloweenských farbách. Autor: Profimedia.sk

Americký sviatok sprevádzaný tekvicami, zombie, upírmi či pavučinovými dekoráciami slávi čoraz väčšie úspechy aj v našich končinách. Halloween je považovaný za pohanský sviatok a jeho pôvod nájdete už v starom Keltskom národe. Kelti vyznával tento deň zlých duchov a chceli si ich nakloniť na svoju stranu. Hovorili, že sa tým chcú zapáčiť zlu a zlým duchom, aby ich nechali na pokoji.

Foto: Pinterest

Tradičnými znakmi Halloweenu sú špeciálne vyrezané tekvice, čarodejnice, duchovia, netopiere, čierne mačky, metly, oheň či príšery. Typickými farbami sú červená, žltá, oranžová a čierna.

Ak netúžite po okázalých dekoráciách, vyskúšajte vymeniť vankúše a na striedačku uložiť čierne s oranžovými. Na stole môže horieť sviečka ale ako dekoráciu použite malú ozdobnú tekvičku. Deky v oranžovej či čiernej farbe len podporia atmosféru tohto strašidelného sviatku.

Riešením ako preniesť Halloween do kuchyne sú štýlové hrnčeky a misky. Urobte si kakao alebo tekvicovú polievku, prikryte sa príjemnou oranžovou dekou a pohoda s vyloženými nohami môže začať.

Túžite po “temnom” stolovaní? Čierne vzory na bielych tanieroch a oranžová budú spoločne vytvárať dokonalý celok.Štýlový obrus v podobnom duchu a farebných odtieňoch a halloweenska večera pre priateľov je pripravená.

Ak vo vás predchadzájúce tipy prebudili pravú helloweensku náladu, vyskúšajte jednoduché dekorácie, ktoré ozdobia váš byt či dom a zaujmu aj vašu návštevu. Vyrežte si tekvicu, ktorá zároveň poslúži aj ako váza na kvety.

V helloweenských farbách si môžete okrášliť aj vašu predsieň. Tekvice, pár papierových netopierov či svietniky. Čokoľvek, čo je trochu strašidelné alebo je aspoň v spomínaných farbách vám dokonale poslúži.

 
Autor: ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
Strašidelný sviatok aj u vás doma: Užite si Halloween vo veľkom štýleStrašidelný sviatok aj u vás doma: Užite si Halloween vo veľkom štýleStrašidelný sviatok aj u vás doma: Užite si Halloween vo veľkom štýleStrašidelný sviatok aj u vás doma: Užite si Halloween vo veľkom štýle
 
8fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Strašidelný sviatok aj u vás doma: Užite si Halloween vo veľkom štýle
ipeknebyvanie.sk