Štrik sem, štrik tam! Zútulnite svoj domov mäkkosťou štrikovaných doplnkov

25.01.2018
Dizajn a Dekor

Tradičné ručné práce sa vracajú v novom šate a tí, ktorých staré mamy naučili štrikovať dnes obohacujú okrem iného aj svet bytového dizajnu.

15fotiek
Štrikované doplnky sú dnes veľmi trendy. Inšpirujte sa v našej fotogalérii a zvoľte niečo mäkkučké a štýlové aj do vášho interiéru. Autor: Notonthehighstreet.com

Pamätáte si ešte vašu starú mamu ako sedí pod oknom a usilovne štrngoce ihlicami? Štrikovanie nezaniklo, tak ako mnohí môžu myslieť. Vďaka rozkvetu tzv. DIY priemyslu (urob si sám), je na trhu šikovných ľudí viac než dosť. A áno, zameriavajú sa aj na bytové doplnky.

Do postieľky

Veľkým trendom je v súčasnosti akési ručné štrikovanie, na ktoré nepotrebujete ihlice, ale vlastné ruky. Veľké očká sa vytvárajú vďaka špeciálnemu druhu tej najmäkšej vlny a výsledok je úžasný! Postačí, aby ste takto nariedko uštrikovanú deku prehodili cez posteľ a okrem pôsobivej dekorácie ju prakticky môžete aj využiť. A videli ste už deku v tvare chvosta morskej panny? To je nápad!

Posedenie

A čo takto taburet? Dnes už často opomenutý kus nábytku, ktorý však stále dokáže zažiariť. Či už siahnete po tom s nôžkami alebo si vyberiete veľký vankúš, štrikovaný detail z neho urobí hviezdu interiéru.

Prečítajte si aj o rozdielnych odtieňoch bielej farby. Je ich viac ako ste si možno mysleli 

Trendy doplnky

Štrikované košíky, detské hračky, vianočné ozdôbky, svetríky pre hrnčeky s horúcim čajom. To všetko sú malé milé drobnosti, ktoré z obyčajných, praktických vecí robia hrejivé kúsky, ktoré zútulnia domov.

Ak hľadáte inšpiráciu pre váš domov, siahnite po februárovom čísle nášho Pekného bývania! Je plné úžasných nápadov a nechýba ani špeciál - Rekonštrukcia panelákového bytu! 

 
Autor: ma/ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Štrik sem, štrik tam! Zútulnite svoj domov mäkkosťou štrikovaných doplnkov
ma/ipeknebyvanie.sk