Poznáme bytové trendy minulého roka, ktoré sú v 2019 už totálne OUT

16.01.2019
Dizajn a Dekor

Niektoré dizajnérske kúsky sú nadčasové a niektoré skrátka na jednu sezónu. Práve takým patril minulý rok a do 2019 sa s nimi už nepočíta.

28fotiek
Autor: decorist.com

Z roka na rok sa mení móda aj v interiéroch. To, čo frčalo naplno v roku 2018, sa už v niektorých prípadoch nového roka nedočká. 

Pozrite si aj: Tento trend v bývaní ovládol svet! Pozrite sa, čo to je zač

Jedna stena v spálni

V tomto roku išla na dračku. Tapety na jednu stenu, obvykle za čelom postele. Citáty, príroda, geometrické umenie... S tým je koniec. Pre rok 2019 treba jednu stenu pridať do kompozície s ostatnými. V ďalšom roku síce stále budú frčať v spálni tapety, ale na všetky štyri steny, nielen na jednu.

Pozrite si aj: FOTO PRED A PO: Starú rárohu zmenili na dizajnový dom. Nemožné​

Jednoduchá bielizeň končí

To, akú máte bielizeň na perinách, nie je pre niektorých z vás dôležité. No pre ľudí, ktorí radi kráčajú s trendmi, by už nenápadné minimalistické a biele bavlnené obliečky mali byť minulosťou. Do popredia sa dostanú extravagantné motívy. A to nielen vyobrazení. Prešívané prehozy, abstraktné prvky, to všetko je pre vás výzvou budúceho roka.

Jednofarebná paleta

Zabudnite na ňu dokonca aj v kuchyni, ktorá bola obvykle vitrážou priestoru s pár nevýraznými farbami. Do popredia sa v budúcom roku dostanú dvoj- až trojkombinované farebné kuchyne výrazných odtieňov. A to aj takých nečakaných, ako napríklad ružová. Ak už dnes nahliadnete do katalógov výrobcov kuchýň na budúci rok, nájdete tam práve takéto farebné kúsočky.

Pozrite si aj: FOTKY PRED A PO: Otrasná kuchyňa sa zmenila na vidiecku rozprávku, wau​

Zhodné kovy

Poučka, že ak máte niečo zlaté, strieborné, mosadzné, chrómové tak treba dodržať líniu farebnosti, už rozhodne neplatí. Dizajnér Max Humphrey radí, že moderný domov 2019 už nie je výlučne monochromatický. Práve naopak. Disponuje rôznorodosťou kovov. A to nielen bežných, ale aj drahých. Zlaté, strieborné, mosadzné. Všetko môže pekne ladiť a dopĺňať interiér.

Pozrite si aj: Všetky známe tváre si dávajú domov TOTO: Už ste sa s tým stretli?

Nábytkové zostavy z jednej línie

Už si nemusíte robiť starosti, ak ste si kúpili skrinku do chodby z jedného výrobného radu a stoličku k nej ste už nezohnali. Bude vadiť, ak bude iného štýlu? Naopak. Rok 2019 pochová jednoliatu líniu.Pokojne môžete kombinovať aj rôzne kúsky nábytku. Štýlu to neuškodí. Rozhodne budete trendy.

Pozrite si v našej galérii trendy roka 2019, o ktorých sme hovorili aj nehovorili. :-)

 
Autor: Marcos
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Poznáme bytové trendy minulého roka, ktoré sú v 2019 už totálne OUT
Marcos