Úžasný, jedinečný, pohodlný a romantický smer. Zoznámte sa, toto je Hygge!

25.11.2017
Dizajn a Dekor

Prichádza k nám zo severu a rozhodne by sa mu nepáčilo, ak by sme ho považovali za čisto dizajnovú záležitosť. Hygge je aj vnútorná filozofia a spôsob, akým k životu pristupujete. Je čas spomaliť a tešiť sa z každej chvíle.

6fotiek
V prípade Hygge je ideálne šíriť v interiéri, avšak nie iba v ňom, ale všade okolo seba, priateľskú atmosféru, pohodovú náladu a harmóniu krásy a relaxu. Autor: Mayalamode.com

Útulný interiér, pokojná atmosféra a harmónia v každom smere... To je základ, na ktorom stavia dánsky štýl Hygge. Učí nás, ako si vychutnávať život, stretávať sa s priateľmi, tešiť sa zo spoločnosti svojich blízkych a apeluje na to, že náš život nie je len práca a povinnosti. Každý deň sa treba aj zastaviť, odložiť prácu a starosti a odpočívať presne tak, ako to máte radi.


Vyberáme kvalitnú posteľ alebo ako na to, aby vám spánok chutil

Najlepšie sa so zmenou začína na domácej pôde. Zoberte preto knihu, obľúbený časopis alebo si jednoducho dajte do uší slúchadlá, ľahnite si na gauč a započúvajte sa do svojich obľúbených skladieb. Natiahnite na seba hoci aj staré vyťahané tričko, zakryte sa pletenou dekou, stlmte svetlo, zapáľte sviečky alebo aromalampu a so šálkou čaju alebo kávy dobíjajte energiu pri tom, čo tak veľmi milujete.

Čo sa interiéru týka, aj ten môžete naladiť na Hygge. Jednoduchosť a čistota severského dizajnu hrá v tomto smere prím. Vyberajte prírodné materiály, predovšetkým drevo, pokojne ho kombinujte s plastom alebo lakovanými doplnkami. Severania väčšinou svoje interiéry ladia do bielej, sivej alebo béžovej farby. A vyvarujte sa oblinám, tie so tohto štýlu veľmi nepatria. Zato neutrálnym farbám kontrastujú výraznejšie doplnky s nápaditou ľudovo ladenou grafikou - hranatou. Takýto, pomerne chladný interiér je nevyhnutné vyvážiť bohatou dávkou mäkučkých vankúšov a hrejivých textílií s dôrazom na prírodné materiály.

Vôbec neprekáža, že máte doma koženú sedačku alebo modrú lakovanú kuchyňu. Jednoducho skombinujte jednotlivé štýly navzájom. Spojte tieto moderné kusy nábytku s vintage svietnikmi, kožušinami a pleteninami. Efekt bude zaručený!

 
Autor: Kristína Falťanová
Fotogaléria
Úžasný, jedinečný, pohodlný a romantický smer. Zoznámte sa, toto je Hygge!Úžasný, jedinečný, pohodlný a romantický smer. Zoznámte sa, toto je Hygge!Úžasný, jedinečný, pohodlný a romantický smer. Zoznámte sa, toto je Hygge!Úžasný, jedinečný, pohodlný a romantický smer. Zoznámte sa, toto je Hygge!
 
6fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Úžasný, jedinečný, pohodlný a romantický smer. Zoznámte sa, toto je Hygge!
Kristína Falťanová