Bývanie v kontajneri vás prekvapí: pozrite si, ako výborne môže vyzerať!

Na začiatku bola - plechovka. A hoci sa majiteľka na fotke tvárila nadšene, len ťažko by sme uverili, že sa NAOZAJ teší na život v kontajneri. Mala však plán...

2fotky
Autor: lepsiebyvanie.sk

Konkrétne, pozostával z predstavy, že štyri nákladné kontajnery premení na svoju vlastnú domácnosť. Treba však poznamenať, že autorka a aj realizátorka návrhu, Claudie Dubreuill z Quebecu v Kanade, je majiteľka stavebnej firmy. Väčšinou však pracuje na štandardných drevostavbách. Hľadala teda väčšiu výzvu - niečo nezaškatuľkované. (Ha, a preto si vybrala rovno štyri „škatule".)

Ako sa vraví, papier znesie všetko, a tak aj návrh bol v plánoch úžasný, no realita zložitejšia. Ani v Kanade totiž zjavne nie je ľahké nájsť skúsených odborníkov, ktorí by dokázali rezať do železných stien podľa - nazvime to veľmi podrobných - inštrukcií zadávateľky. Nakoniec sa to podarilo, hoci celý projekt trval dva roky.

Najľahšie a najrýchlejšie bolo pritom kúpiť nákladné kontajnery. V Kanade ich predávajú zhruba po 3 000 dolárov (2 125 eur). Dva týždne trvalo rezanie a pridávanie extra oceľových trámov pre lepšie spevnenie konštrukcie. Priamo na mieste ich obložili drevom, pretože majiteľka nechcela každý rok obnovovať farbu na fasáde. A navyše, keďže stavba sa nachádza v (chladnej) Kanade, mala tak príležitosť objekt zatepliť a chrániť pred vlhkosťou. Nehovoriac o estetike, ktorú tým dom získal.

Aké sú rozmery budovy a koľko stála, to si prečítajte tu.

 
Autor: lepsiebyvanie.sk/Nonka
Fotogaléria
Bývanie v kontajneri vás prekvapí: pozrite si, ako výborne môže vyzerať!
 
2fotky
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Bývanie v kontajneri vás prekvapí: pozrite si, ako výborne môže vyzerať!
lepsiebyvanie.sk/Nonka