Chcete predať dom rýchlejšie? Toto musíte vedieť!

Plánujete posunúť váš domov ďalším majiteľom? Niektoré veci v ňom síce majú nevyčísliteľnú hodnotu, ale v princípe iba pre majiteľa. Ak sa však potrebujete so stavbou rozlúčiť, tak to treba spraviť ako operáciu. Čo najrýchlejšie a bezbolestne. Prinášame pár tipov, môžete predaj urýchliť.

Ideálny čas

Výhodnosť a rýchlosť predaja záleží ako od pohybu ceny na trhu, tak aj od ročných období. Ľudia cez leto veľmi bývanie neriešia, horšie je to aj okolo Vianoc. Podľa prieskumov realitných kancelárií sa byty a domy v ponuke ohrejú najkratšie od marca do mája. Je to presne to obdobie, kedy sa ľudia rozhodnú, že cez leto si byt prerobia a v zime už budú bývať. Je skrátka ten najlepší čas predávať.

Odhadnite správne cenu

Ak dokážete porovnať cenu s prihliadnutím na trh a nie na vaše predstavy, dom predáte rýchlo. Tak isto je veľmi ošemetné predávať napríklad luxusné materiály. Málokto ich ocení na toľko, koľko ste zaplatili. Na druhej strane vkusne zariadený priestor v primeranej cene má najmenšiu šancu, že sa stane realitným ležiakom.

Fotky

Predávajú aj reality. Pretože pri predaji vždy hrajú veľkú mieru emócie. A ten pocit, keď niekto zbadá, čo by chcel sa už prakticky nedá ničím tak ľahko zmazať. Ak spravíte krásne naaranžované fotky, výhľady, podčiarknete farby, je to vždy lepšie ako nafotiť plnú kúpeľňu toaletných potrieb, záber na dvere do rozhádzanej kuchyne, či na neustlatú posteľ v spálni. Pritom podobných záberov je na stránkach realitiek neskutočne veľa. Vyvolajte fotkou emóciu a predáte rýchlejšie.

Čo ešte? Ďalšie dôležité tipy nájdete tu

 
Autor: lepsiebyvanie.sk/Marcos
Fotogaléria
Chcete predať dom rýchlejšie? Toto musíte vedieť!
 
2fotky
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Chcete predať dom rýchlejšie? Toto musíte vedieť!
lepsiebyvanie.sk/Marcos