Otravné centy v peňaženke? Vytvorte z nich niečo pekné!

Neustále vám centy vydávajú v obchode a stále sa vám hromadia v peňaženke. Majú krásnu medenú farbu a možno je čas, aby ste z centov urobili doplnok, ktorý výrazne skrášli váš interiér.

7fotiek
To, čo máme všetci v peňaženke, vie vyniknúť v domácnosti ako dekorácia. Autor: homesthetics.net

Ak objavíte v centoch ich dekoračné čaro, ešte si budete rozmieňať eurá na mince podľa veľkosti, ktorá vám bude chýbať na dokončenie projektov.

Čistenie

Prvým princípom je očistenie centových mincí od nánosov a ich zašednutej a obnosenej vizáže; vdýchnuť im opäť žiarivý lesk. Ideálne je napríklad namočiť ich na nejaký čas do Coca Coly. Nemusíte sa báť, rozloží len špinu, nie samotné peniaze. Prípadne môžete použiť ocot alebo kyselinu citrónovú. S týmito prírodnými čistidlami vrátite centovým minciam ich najkrajšiu prirodzene medenú farbu a môžete začať s dekorovaním.

Precízne obklady na všetko

Centami môžete obložiť starý rám na obraz, alebo ich využiť ako zástenu v kuchyni. Je možné ich použiť napríklad na svietniky aj na vyloženie odkladacej strany nočného stolíka. Z centov si môžete pripraviť aj malé tácky. Je len na vás, ako ich použijete. Princíp je rovnaký. Na pôvodný obklad natriete rovnomernú vrstvu lepidla, na ktoré budete trpezlivo priliepať euromince ako drobné súčiastky mozaiky. Ak chcete na konci zakonzervovať ich vzhľad, je vhodné naniesť na ne lak. Ten ich ochráni pred zmenou farebnosti.

O tom, že eurocenty môžu byť aj umeleckým dielom sa presvedčíte tu

 
Autor: lepsiebyvanie.sk/Marcos
Fotogaléria
Otravné centy v peňaženke? Vytvorte z nich niečo pekné!Otravné centy v peňaženke? Vytvorte z nich niečo pekné!Otravné centy v peňaženke? Vytvorte z nich niečo pekné!Otravné centy v peňaženke? Vytvorte z nich niečo pekné!
 
7fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Otravné centy v peňaženke? Vytvorte z nich niečo pekné!
lepsiebyvanie.sk/Marcos