Vášeň pre interiér: Manželia si vilu zladili do vidiecko-moderného štýlu

26.07.2018
Interiér

Kým domáci pán si zakladá na najmodernejších technológiách, domáca pani inklinuje skôr k vidieckemu štýlu. Tak sa stalo, že interiér modernej pasívnej vily vonia pokojným vidiekom.

4fotky
Obývačka je priestor, ktorý má pani Diana najradšej. Sústredila tu všetko, čo má rada – neutrálne farby, pohodlný nábytok a množstvo vankúšov, ktorými je priam posadnutá. Sezónne ich vymieňa, a tým jednoducho vnáša zmenu. Autor: Lívia Vargovčáková, Roman Vargovčák

Dom si postavili pred piatimi rokmi takmer svojpomocne a Ján, Dianin manžel, si v ňom splnil sen v podobe rekuperácie, slnečných kolektorov, vykurovania elektrikou, ktoré doplnil automatickými teplovodnými kachľami na peletky. Ona zasa, na uspokojenie svojej duše, prepašovala do domu trocha dreva, jemné prírodné odtiene i delikátnu zmes štýlov a k novým kúskom pridala staré aj originálne recyklované.

Čo majú

Dvojpodlažný dom postavili podľa katalógového projektu, ktorý prispôsobili svojim potrebám. Najmä polohu schodiska, ktoré presunuli bližšie k spoločenskej časti domu, aby mali lepšie prepojenie s horným podlažím. K prízemnej časti domu okrem otvoreného priestoru s kuchyňou, jedálňou a obývačkou patrí technická miestnosť, kúpeľňa a detská izba pre dcérku, ktorá dočasne obsadila pôvodne plánovanú pracovňu. Na poschodí je oddychová časť so spálňou rodičov, s ďalšou kúpeľňou, so šatníkom a s dvoma detskými izbami.

Zariadenia interiéru sa ujala pani Diana: „Je to moja celoživotná vášeň, už ako malá som sedela nad americkými katalógmi s nábytkom a doplnkami a snívala o tom, ako bude môj domov vyzerať.“ Odvtedy sa jej vkus formoval, páčilo sa jej veľa vecí a štýlov, ale vždy sa to točilo okolo vidieckeho. „Pochopila som, že keď zariaďujem novostavbu, nemôžeme v nej žiť ako v starom kamennom dome z Toskánska, vyzeralo by to násilne. Preto som sa snažila skĺbiť moderné s troškou vidieckeho,“ dodala domáca pani.

Z čoho sa teší

Pani Diana zariadila dom v neutrálnych farbách, prírodných materiáloch a doplnila milými aj praktickými doplnkami. Všetko dohromady vytvára oázu pokoja a pohody. „Najlepšie sa cítim v kuchyni a v obývačke.

Rokmi som sa obklopovala peknými predmetmi a teraz, keď si sadnem do kresla a pozriem do ktoréhokoľvek kúta, mám radosť, že z neho vyžaruje pokoj,“ vyznala sa domáca pani. Skĺbila tu doplnky v škandinávskom, stredomorskom štýle a nájde sa aj trochu exotiky. Niektoré dekorujú interiér celoročne, iné sezónne obmieňa.

Čo chystá

„Svoj dom považujem za dokončený tak na osemdesiat percent. Chcela by som vymeniť jedálenský stôl, u nás je centrom života, sedíme pri ňom viac ako na sedačke,“ prezradila plány pani Diana. Nový jedálenský stôl si prestavuje ako výrazný solitérny kúsok a k nemu už aj nový konferenčný stolík. Ten má premyslený.

Bude vo vidieckom štýle a zároveň trochu industriálny. Chce ním zmierniť romantický nádych priestoru, aby sa v ňom dobre cítil aj manžel. Napokon, on sám ho vyrobí. Ich spoločné plány však siahajú ďalej. Smerujú k stavbe nového domu, pri nej chcú zúročiť skúsenosti a vychytať chyby z toho prvého.

Prečítajte si aj o návšteve rodinnej vily neďaleko Benátok

Diana Labošová

majiteľka a autorka interiéru

Náš domček je výsledkom dlhoročného dozrievania mňa samej, môjho vkusu a štúdia rôznych interiérových časopisov. Snažila som sa, aby poskytoval celej rodine pokojné útočisko po každodennej hektike a aby bol pre všetkých každodenným zážitkom. Stačí iba priložiť ruku k dielu, niekedy postačí len kytica živých kvetov a človek sa hneď cíti lepšie.

Foto: Lívia Vargovčáková, Roman Vargovčák

 
Autor: PEKNÉ BÝVANIE/Adela MOTYKOVÁ
Fotogaléria
Vášeň pre interiér: Manželia si vilu zladili do vidiecko-moderného štýluVášeň pre interiér: Manželia si vilu zladili do vidiecko-moderného štýluVášeň pre interiér: Manželia si vilu zladili do vidiecko-moderného štýlu
 
4fotky
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Vášeň pre interiér: Manželia si vilu zladili do vidiecko-moderného štýlu
PEKNÉ BÝVANIE/Adela MOTYKOVÁ