5x izbové rastliny, ktoré budú krásne aj v tmavých kútoch!

13.06.2018
Interiér

Milujete zeleň, no stále si hovoríte, že vaše bývanie je na ňu príliš tmavé? Týchto päť krások vypestujete aj v tmavších kútoch.

6fotiek
Ak si myslíte, že vo vašej spálni orientovanej na sever by žiadny kvet nevydržal, mýlite sa. Postačí siahnuť po tom správnom druhu a je to! Autor: Ecover

Ak ste z tých, ktorý si napriek tomu, že nemajú pred domom veľkú záhradu, radi vypestujú doma svoju malú džungľu, dnes tu máme niečo pre vás. Týmito piatimi rastlinkami môžete vyplniť aj tmavšie kúty a napriek tomu sa im bude mimoriadne dariť.

Difenbachia

Krásna vždyzelená rastlinka je v slovenských domácnostiach varená pečená a veľa z vás ju doma už určite pestuje. Vedeli ste však, že na to, aby sa jej dokonale darilo potrebuje medzi sebou a priamym slnečným svetlom nejakú zábranu? To najmä na jar a v lete, kedy je slniečko ostré. Potrebuje si jeho lúče „prefiltrovať“. Poteší vás odtieňmi od bielej farby až po tmavú zelenú.

Bromélia

Aj napriek tomu, že bromélia je tropickou rastlinkou (patrí sem aj ananás) a potrebuje relatívne vysokú teplotu (min 18 °C), na svetlo náročná nie je. Jej okrasne sfarbeným listom sa bude dariť aj v tmavších kútoch.

 Prečítajte si aj o vertikálnych bylinkových záhradkách, ktoré v kuchyni nezaberú takmer žiadne miesto!

Zamiokulkas

Rastlinka s lesklými, masívnymi listami trošku pripomína sukulenty a vo filozofii feng šuej je známa ako tá, ktorá do domu prináša šťastie a peniaze. Okrem toho, že nepotrebuje priame slniečko, ale rozptýlené, slabšie svetlo ju stačí zalievať len jeden krát za týždeň, čo je výhoda aj pre pestovateľov – zábudlivcov.

Lopatkovec

Priame slnko by uškodilo aj tejto rastline, no ak sa jej nedostane žiadneho svetla, bude trpieť rovnako. Preto stavte na zlatý stred. Lopatkovec sa vám odmení kvetmi „lopatkami“ aj napriek tomu, že nevyžaduje častú zálievku.

Prečítajte si aj o rastlinách, ktoré prečisťujú vzduch a ničia toxíny! 

Aglaonéma

Krásne, viacfarebné listy aglaonémy si môžete pomýliť s umelými. Nanajvýš jej vyhovuje rast v tieni i polotieni, teplota okolo 15 °C a poriadna vlaha a tiež kropenie listov. Ak sa však objavia plody – červené guľôčky, pozor na ne, sú veľmi jedovaté!

 
Autor: ma/ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
5x izbové rastliny, ktoré budú krásne aj v tmavých kútoch!5x izbové rastliny, ktoré budú krásne aj v tmavých kútoch!5x izbové rastliny, ktoré budú krásne aj v tmavých kútoch!5x izbové rastliny, ktoré budú krásne aj v tmavých kútoch!
 
6fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
5x izbové rastliny, ktoré budú krásne aj v tmavých kútoch!
ma/ipeknebyvanie.sk