Bývanie v pánskom štýle: Keď taktovku v ruke drží muž!

26.02.2018
Interiér

Jednoduchosť, funkčnosť a tmavšie farebné tóny. Tak presne tieto tri požiadavky sú v bytovom dizajne u pánov na prvých troch priečkach.

17fotiek
Moderný dizajn a čisté línie. Autor: archív

Žiadne zbytočné vankúšiky, deky, rozkvitnuté kvietky, ba ani vonné sviečky... To by ste v mužskom byte, teda v interiéri, ktorého metre štvorcové stále hrdo obýva výhradne muž, hľadali márne. Páni totiž majú v požiadavkách na svoje bývanie absolútne jasno. Čisté línie, funkčný nábytok, minimum doplnkov s tým, že keď už u nich v obývačke či spálni nejaké objavíte, takmer na sto percent ide o záležitosti, ktoré majú pre nich istú citovú či spomienkovú hodnotu, umeleckú hodnotu alebo hlboký význam.

Čo je pre mužské teritórium ešte typické? Páni k životu nepotrebujú takmer žiadne obrazy, lesklé a sklenené „čačky-mačky“, no a pojem dekoračný vankúšik či hrejivý pléd im vonkoncom nič nehovorí. Naopak, zakladajú si na kvalitných domácich elektrospotrebičoch a extra pozornosť tiež venujú výberu televízora a príslušenstva k nemu.

V tmavých odtieňoch sa muži cítia akosi lepšie. Zatiaľ čo my - ženy, sa doma obklopujeme sviežimi pastelovými farbami, muži uprednostňujú tmavé farby. Ako na stenách, tak aj na podlahách, kobercoch či sedacom nábytku. Funkčný dizajn, jednoduché tvary a čisté línie, to je presne to, po čom v obchode, pravdepodobne, siahnu.

Ak sa dostanete do bytu, ktorého sa ženská ruka zatiaľ nedotkla, zrejme v ňom budú prevládať neutrálne odtiene ako hnedá, šedá, čierna, biela a modrá, no a v značnej miere v ňom narazíte aj na materiály ako kov, drevo a koža.

Prečítajte si aj o návšteve pánskeho bytu

Keďže väčšina mužov je veľmi racionálna, pri výbere nábytku sa nenechajú opiť aktuálnymi emóciami, ale už v obchode myslia na to, že chcú, aby si ich hniezdočko vyžadoval čo možno najmenšiu údržbu. Drobnôstky na parapetných doskách či vo vitrínach by ste u nich doma hľadali márne. Keď už nejaké, tak pôjde o väčšie kúsky hranatých a geometrických tvarov. Muži si tiež potrpia na viac druhov osvetlenia, kvalitu materiálov a veľký konferenčný stolík, no a samozrejmosťou je aj dosť miesta na usadenie svojich priateľov.

 
Autor: Kristína Falťanová/ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Bývanie v pánskom štýle: Keď taktovku v ruke drží muž!
Kristína Falťanová/ipeknebyvanie.sk