Poriadok v detskej izbe nie je SCI-FI: S týmito vychytávkami to pôjde!

05.05.2016
Interiér

Pokiaľ máte deti, tak asi to veľmi dobre poznáte. Ten neustály neporiadok v detskej izbe. My vám poradíme, ako ho čo najrýchlejšie a najúčinnejšie upratať a ako ho aj udržať.

12fotiek
Jedným z účinných spôsobov, ako udržať poriadok v detskej izbe, sú úložné priestory. Autor: Ikea

Jedným z účinných praktík, ako mať v detskej izbe poriadok, je aspoň raz za čas reorganizovať a pretriediť všetky hračky a veci, ktoré vaša ratolesť v izbe má. Zbytočných a starých hračiek sa zbavte a uvidíte, že pri menšom množstve vecí bude hneď izba vyzerať upratanejšie. Navyše, nie je potrebné donekonečna si nechávať napríklad hračky, ktoré vaše dieťa používalo ešte ako veľmi malé.

Ďalšou zbraňou pre poriadok v izbe je zadováženie tzv. boxov alebo krabíc. Určite ste už na nich pri vašich nákupoch natrafili, spravidla bývajú z umelej hmoty alebo papierové. Sami sme ich vyskúšali a naozaj fungujú, jednoducho do nich len dáte veci a hračky, koľko sa tam zmestí, a poriadok je na svete.

A môžete si aj určiť, na čo konkrétne tá ktorá krabica či box bude určená, veci si roztriedite podľa toho, ako vám to pasuje, v jednej môžu byť bábiky, v druhej LEGO, v tretej autíčka a podobne. Boxy aj krabice bývajú v pestrých, veselých farbách, takže do detskej izby sú ako stvorené.

No a samozrejme, poriadok v detskej izbe udržíte aj rôznymi úložnými systémami a detským nábytkom. Najlepšie je mať v izbe čo najviac ukladacích priestorov, zásuvky, poličky na knihy, skrine, skrinky a spomínané umelohmotné boxy či papierové krabice. No a nepochybne pomáha aj výchova, keď sa dieťa odmalička vedie a učí k poriadku, čo kde patrí, čo kde má svoje miesto.

Prečítajte si aj o zaujímavej prerábke detského kráľovstva

Náš tip

Jednoduchým a dostupným spôsobom upratovania hračiek je aj tzv. hračkovak. Je to vlastne úložný box, taška, ruksak aj podložka na hranie v jednom. Má originálny dizajn a je určený pre chlapcov i dievčatá.

 
Autor: JR/ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
VIDEO Pekné Bývanie


 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Poriadok v detskej izbe nie je SCI-FI: S týmito vychytávkami to pôjde!
JR/ipeknebyvanie.sk