FOTO inšpirácia: Chystáte sa zariadiť detskú izbu? Poradíme vám ako na to

09.03.2018
Interiér

Táto úloha nie je taká jednoduchá ako by sa na prvý pohľad zdalo. Jedna izba totiž musí splniť hneď niekoľko funkcií. Je pre deti spálňou, neskôr herňou, miestom pre plnenie školských úloh, učenie a tiež priestorom pre koníčky či hry s kamarátmi. Samozrejme, záleží aj na aktuálnom veku dieťaťa.

15fotiek
K deťom patria farby, čisto biele prostredie pre ne nie je motivujúce, ale záleží aj od vecí a hračiek, ktoré majú v izbe. Vyberte si či vám viac vyhovuje nábytok s farebnými prvkami a neutrálne steny, alebo uprednostníte farebnú maľovku či tapetu a nábytok bude neutrálnejší. Pretože prílišné kombinovanie farieb doplnené prestrofarebnými hračkami môže v konečnom dôsledku navodiť chaos. Autor: Happy Modern

Niektoré zo spomínaných činností sa v priebehu dňa či rôznych období možno odohrávajú aj v iných miestnostiach. Pravdaže záleží od veku dieťaťa a veľkosti interiéru, ktorý máte k dispozícii.

Hľadáte nápadité inšpirácie a praktické tipy ako deťom vytvoriť kráľovstvo na mieru?  Prečítajte si 19-stranový Špeciál v marcovom čísle časopisu Pekné bývanie, ktoré je už v predaji.

Na začiatku postačí keď bude postieľka, prípadne aj prebaľovací pult súčasťou vašej spálne. V období, keď sú deti malé a je potreba ich mať čo najviac na očiach, sa miesto na hry nájde v obývačke na koberci alebo na sedačke. Vtedy je ideálne prepojenie obývacej časti s kuchyňou a  jedálňou. Kým sa váš potom zahrá, vy zatiaľ pripravíte jedlo a pritom ste stále v kontakte. Užite si to, v neskoršom veku deti ocenia skôr možnosť stiahnuť sa do svojej izby a zatvoriť dvere.

Aké farby do izby?

Už neplatí staré pravidlo, chlapčekovi modrú a dievčatku ružovú izbu. Deti v predškolskom veku už vedia pomenovať ktorá farba sa im páči najviac. Ak nie, niekedy to viete zistiť podľa kresbičiek, akú farebnosť v nich používajú najčastejšie. Známy je aj psychologický aspekt, že prevládajúcou farbou môžete korigovať správanie dieťaťa. Príliš hyperaktívnych jedincov môže upokojiť modrá, zelená a fialová farba, a naopak, teplé farby ako oranžová, ružová či červená podporujú deti v aktivite a majú pozitívny vplyv na ich motoriku.

Chcete v detskej izbe upútať pozornosť vášho dieťaťa na knižky? Položte ich na dostupné miesto alebo na milú či vtipnú poličku. 

K deťom patria farby, čisto biele prostredie pre ne nie je motivujúce, ale záleží aj od vecí a hračiek, ktoré majú v izbe. Vyberte si či vám viac vyhovuje nábytok s farebnými prvkami a neutrálne steny, alebo uprednostníte farebnú maľovku či tapetu a nábytok bude neutrálnejší. Pretože prílišné kombinovanie farieb doplnené prestrofarebnými hračkami môže v konečnom dôsledku navodiť chaos.

 
Autor: ii/ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
FOTO inšpirácia: Chystáte sa zariadiť detskú izbu? Poradíme vám ako na to
ii/ipeknebyvanie.sk