Televízor musíte mať, aj keď ho nepozeráte: Budete prekvapení prečo

26.04.2019
Interiér

Nemusíte televízor pozerať, ale mali by ste ho aspoň mať. Dôvod vás zrejme prekvapí.

50fotiek
Autor: unsplash.com

Televízor už dávno neslúži iba na pozeranie televíznych programov. V priebehu niekoľkých uplynulých rokov sa z neho stalo šikovné a inteligentné zariadenie, ktoré nás vie zabaviť, ale aj informovať a ktoré hlavne dokáže prepojiť rôzne zariadenia a funkcie doslova jediným stlačením.

Ostatní práve čítajú: Vaša záhrada môže hýriť farbami aj v zime: Dajte si poradiť!​

V mnohých rodinách je televízor ústredným bodom domácnosti - veď v ňom sledujeme nielen najnovšie dianie vo svete prakticky 24 hodín denne, ale prináša nám aj našich obľúbených hrdinov, seriály, od ktorých sa ťažko odtrhnúť či hry, ktoré naplno pohltia všetky vekové kategórie.

Moderné televízory však dokážu viac

A v ich schopnostiach a doslova inteligencii je ukrytá aj budúcnosť fungovania našich domácností. Televízor totiž neposkytuje len prístup k televíznemu programu, ale virtuálne je aj bodom, cez ktorý môžeme získavať najnovšie informácie, komunikovať, počúvať hudbu, hrať sa alebo nakupovať.

Ostatní práve čítajú: Ak nemáte v záhrade túto vec, čím skôr si ju vybudujte!​

Navyše, môžeme ho ovládať na diaľku cez rôzne aplikácie a prepojiť si ho tak s celou domácnosťou. Áno, tak ako si na diaľku môžete nastaviť teplotu v miestnosti, upraviť intenzitu osvetlenia či sledovať zabezpečenie svojho majetku, môžete aj nastavovať televízne programy či nahrávanie odkiaľkoľvek a kedykoľvek.

Ostatní práve čítajú: Otestujte sa: Postarali ste sa o svoju záhradu v zime dostatočne?​

A čo keď nepozeráte?

Vzhľadom na to, že televízne obrazovky rastú neustále do šírky, tvoria výrazný vizuálny prvok v každej miestnosti - prirodzene, ak sa nerozhodnete ich zamaskovať či už v nábytkovej stene, alebo iným spôsobom.

Je to, samozrejme, riešenie, využiť však môžete aj nové vlastnosti televízorov, ktoré sú mimoriadne ploché, takmer na úrovni obrazu visiaceho na stene a s minimálnym - teda s nerušivým rámom.

Ostatní práve čítajú: Sex a kvetiny: Bytové rastliny môžu ovplyvniť sexuálny život​

Vďaka vlastnému módu premeníte obrazovku na zaujímavý obraz, fotorámik na stene alebo ho zjednotíte s okolím, aby doslova nerušene splýval aj v zapnutom móde.

Ostatní práve čítajú: S ohľadom na životné prostredie: Upracte si domácnosť ekologicky​

Prepojí všetkých v domácnosti

O koľko príjemnejšie sa pozerajú fotografie či videá z veselého rodinného výletu na veľkej obrazovke? Prirodzene, na čo by ste ich sledovali v smartfóne, keď si ich môžete pozrieť na veľkej obrazovke?

A čo takto urobiť z obľúbenej fotky v mobile tapetu pre váš televízor? Alebo si zosynchronizovať hudbu či iný obsah z externých zariadení pomocou TV? Praktické, nie?

Ostatní práve čítajú: Máte malú kúpeľňu? Nepodceňujte jej výber osvetlenia!​

Poďme sa hrať

Ak máte v domácnosti hravé duše, iste túžia aj po hernom využití televízoru. Na jeho obrazovke spolu môžete hrať golf, prenasledovať príšery či podniknúť záchrannú misiu na tajomnom ostrove. Zapojiť sa môže nielen celá rodina, ale aj vaši priatelia zo svojich vlastných obývačiek.

Ostatní práve čítajú: Prerábka kúpeľne: Chcete použiť mozaiku namiesto dlažby?​

Náš tip: To čo pred pár rokmi ešte stále znelo ako sci-fi, je dnes už dostupnou realitou. Samozrejme, nezabúdajme, že by nám televízor mal len slúžiť a nie nás úplne pohltiť.

Ako televízor šikovne zamaskovať v priestore, sa dozviete v našej GALÉRII.

 
Autor: Agáta
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Televízor musíte mať, aj keď ho nepozeráte: Budete prekvapení prečo
Agáta