Pýta si vaša kuchyňa niečo extra? Zvoľte čiernu, je mimoriadne trendy!

16.05.2018
Interiér

Ste zástancom klasických materiálov, povrchov a farieb? Alebo naopak túžite po pravidelnej zmene a vždy siahnete po niečom novom a možno tak trochu odvážnom? Ak ste na druhú otázku odpovedali kladne, máme tu pre vás jeden nápad...

15fotiek
Nebojte sa čiernej. Je to farba, po ktorej v poslednom období mnoho dizajnérov siaha aj pri zariaďovaní kuchýň. Napokon, radi vás inšpirujeme. Autor: http://homeidea.co/

Menej je viac, viac je menej

Čierna farba nie každému sedí, pretože ju považujeme za smutnú. Nie je to však tak dávno, kedy čierna patrila napríklad aj na svadobné šaty nevesty. Určite ju však môžeme považovať za nesmrteľne štýlovú a niekto určite môže namietať na jej „smutnosť“ argumentom, že predsa táto farba v sebe ukrýva všetky ostatné.

Milujeme svoje kuchyne a sem tam im chceme dodať nový šat, všakže? Čierna sa najmä v posledných rokoch stala veľmi obľúbenou voľbou v radoch dizajnérov najmä pre túto miestnosť. Či už zvolíte minimalistické tvary alebo trošku zdobenia, v čiernej vždy všetko vynikne. Je tu len otázka, čo zvolíte ako svoju prioritu. Či to bude odvážna, tmavšia miestnosť, kde hlavným prvkom budú čierne skrinky, čo by znamenalo veľa veľa čiernej v priestore alebo zvolíte skôr nenápadnejšiu verziu, kedy túto farbu prinesiete v doplnkoch – stoličkách, lampe, spotrebičoch.

Nezabudnite na podlahu či chalkboard

Pamätáte si ešte na náš článok o chalkboard stenách? Ide o použitie náteru, ktorý je rovnaký ako pri klasickej školskej tabuli a vy si ho môžete jednoduchým kreslením kriedami vyzdobiť každý deň inak (článok si prečítate TU). Je to vskutku kreatívne riešenie najmä ak máte doma šikovné ratolesti, ktoré radi „skrášľujú“ steny po celom vašom dome. Ak nechcete čiernu voliť na steny, pretože by pri ďalšom maľovaní mohol nastať problém s jej prekrytím, zamyslite sa nad podlahou. Materiály vhodné do vlhkého a teplého prostredia sú rôzne (o tých sme písali TU) a mnohé z nich nájdete aj v čiernej. Neviete si to predstaviť? Inšpirujte sa v našej fotogalérii.

 
Autor: ma/ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
VIDEO Pekné Bývanie


 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Pýta si vaša kuchyňa niečo extra? Zvoľte čiernu, je mimoriadne trendy!
ma/ipeknebyvanie.sk