Farebné nápady pre vašu kuchyňu - priestor, v ktorom sa čaruje

11.07.2018
Interiér

Keď uvažujete o rekonštrukcii kuchyne, väčšinou je to o plánovaní osvedčenej klasiky. Voľby padajú na drevo, biele skrinky, žulové alebo kremenné dosky a neutrálne odtiene. Čo tak vsadiť na odvážnejší dizajn?

13fotiek
Modrá so striebornou sa rozhodne kamarátia. Autor: Freshome

Keď popustíte uzdu fantázii a začnete skúmať svoje možnosti a myslieť mimo škatuľkovania, pripustíte možnosť, že kuchyne môžu byť farebné, nečakané a navrhnuté z množstva materiálov a odtieňov.
Nech už je váš štýl minimalistický, moderný alebo rustikálny, farebné nápady pre skrinky, police, kuchynské zásteny a príslušenstvo sa môžu pohybovať od decentnej šedej cez odvážne, lesklé až po dramaticky červené. Dokonca, možno budete prekvapený, no v tej skvelej farebnosti získate dokonalý šik.

Slnečná žltá

Rovnako ako slnečný lúč, žltá je farbou optimizmu a radosti. Je dokonca známe, že stimuluje apetít. Pri výbere žltého tónu dbajte na jeho intenzitu. Žiarivú žltú je najlepšie použiť ako akcenty v celej kuchyni. Teda na barových stoličkách, podsedákoch, zároveň stene, ale aj doplnkoch. Žltá sa perfektne hodí s hnedou a tiež drevom. Bez ohľadu na to, aký odtieň žltej si vyberiete, iste vašu kuchyňu rozžiari. Skúšku môžete urobiť pre začiatok s misou citrónov alebo krásnou kyticou narcisov.

Prečítajte si aj o tom, čo je potrebné si všímať pri výbere umývačky riadu!

Sofistikovaná tmavomodrá

Pokojná, námornícka a trendová... Rovnako ako sa tmavý oblek perfektne hodí s bielou košeľou a hnedými topánkami, tak sa kuchynské skrinky v námorníckej modrej skvele spoja s bielou a dreveným povrchov. Akcenty šedej alebo zlatej pridajú dramatickosť. Čo sa kuchynskej zásteny týka, ide o super jednoduchý spôsob, ako vynoviť svoju kuchyňu. Skúste mozaiku alebo vzorované dlaždice.

Nádherné metalické odlesky

Pridať trochu pozlátky do kuchyne nikdy nie je na škodu. Kovové akcenty z mosadze, striebra a medi určite urobia prekvapivý a jedinečný dojem. V kuchyni skvele vyzerá chróm, ktorý aj obyčajné kuchynské dvierka premení na mimoriadny kúsok. Kuchyňa, v ktorej sú na viditeľnom mieste rozložené mosadzné doplnky ako kanvica na čaj alebo servírovacia tácka, ihneď zaujme. Nuž, a osvetlenie je ďalší skvelý spôsob, ako pridať trochu lesku do kuchyne. Medené prívesky alebo tepaný kov nad kuchynským ostrovčekom či jedálenským stolom iste budú zaujímavým prvkom v inak jednoduchom priestore. Kovové, strieborné alebo zlaté dlaždice premenia každú kuchynskú zástenu na oslnivý exponát.

V našej fotogalérii sa môžete inšpirovať aj ďalšími kuchyňami. Čo tak oranžová, kombinovaná z viacerých farieb, ale aj tmavá a šedá? Skúste im dať šancu aj u vás doma...

 
Autor: Kristína Falťanová/ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Farebné nápady pre vašu kuchyňu - priestor, v ktorom sa čaruje
Kristína Falťanová/ipeknebyvanie.sk