Do kuchynského ostrovčeka sa oplatí investovať. Čo všetko ním získate?

30.11.2018
Interiér

Kuchynské ostrovčeky sú nielen módnym trendom. Spája sa v nich funkcionalita i dizajn. A ak máte malú kuchyňu, potrebujete ostrovček o to viac.

25fotiek
Autor: freshome.com

Funkcionalita i dizajn

Kuchynské ostrovčeky sú nielen módnym trendom. Spája sa v nich funkcionalita i dizajn. Nemali by ste na to zabúdať, keď kuchyňu plánujete i vo chvíli, keď sa rozhodnete už do zariadenej kuchyne tento kus nábytku doplniť. Kuchynský ostrovček môže poslúžiť ako miesto, kde si dáte raňajky či večeru s partnerom, zároveň je to miesto, kde môžete pripravovať pokrmy a poslúži aj ako odkladací priestor.

Prečítajte si aj: Záhrada bez práce? Existuje taká: spravte si ekozáhradu​

Jeho veľkosť môže byť skutočne len na šírku dvoch stoličiek, ktoré k nemu postavíte, viac netreba. Umiestnite ho do priestoru tak, aby ste sa mohli okolo pohybovať, ak nemáte priestor okolo celého ostrovčeka, umiestnite ho na jedno stabilné miesto. V mini kuchyniach môžete skombinovať kuchynský ostrovček s drezom.

 

Náš tip: hľadajte drez, ktorý je možné zakryť doskou, napríklad tou na krájanie. Perfektný spôsob ako využiť tento, inak hluchý priestor. Do priestoru pod pracovnou doskou ostrovčeka zabudujte stojany alebo police. Vznikne šikovné miesto na skladovanie fliaš, vína či kuchynského náčinia.

Môže byť aj na kolieskach

Nezabúdajte, že kuchynský ostrovček nemusí byť pripojený k linke. Môžete ho dokonca presúvať priestorom podľa potreby - napríklad pridaním koliesok s brzdou. Ak bude mobilný, môžete ho použiť aj ako servírovací stolík na párty či pri grilovačke na terase.

Prečítajte si aj: Aj sukulent má svoje potreby! Aby vám doma nevykapal, držte sa týchto krokov​

Náš tip: V malej kuchyni sa do kuchynského ostrovčeka oplatí investovať a dať si ho vyrobiť na mieru. Čo by ste povedali na dodatočnú pracovnú vysúvaciu dosku? Alebo sklápací koncept?

Pozrite si v našej galérii množstvo inšpirácií, ako mať parádny kuchynský ostrovček!

 
Autor: Agáta
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Do kuchynského ostrovčeka sa oplatí investovať. Čo všetko ním získate?
Agáta