Jedna farba kuchyne je už OUT! Toto sú najkrajšie farebné dvojkombinácie, ktoré môžete mať

26.11.2018
Interiér

Farby sú úžasné, ale niektoré kombinácie nebývajú veľmi šťastné. Vybrali sme pre vás 6 dvojkombinácií, ktoré sú v kuchyni úplne top!

35fotiek
Autor: housebeautiful.com

Biela a šedá

Vhodné pre ľudí, ktorí majú kuchyňu napríklad menších rozmerov, prípadne majú záľubu v čistote a v svetlosti. Jemne šedá dodáva bielej hĺbku a zároveň nebude pôsobiť tak sterilne ako nemocničné prostredie. V takto dobre zladenej kombinácii sú peknými dizajnovými doplnkami prírodné odtiene drevených dekorácií.

Ostatní práve čítajú: Toto sú najväčšie chyby a zlozvyky, ktoré robíte pri upratovaní​

Biela s modrou

Toto spojenie možno považovať za akýsi odtieň marockého štýlu, ale napríklad aj slovenská majolika disponuje týmito dvoma farbami. Ide o kombináciu, ktorá je pre kuchyňu veľmi atraktívna. Či už chcete svojimi pokrmami smerovať k orientálnej kuchyni, alebo naopak máte záľubu v slovenskej tradícii, je to kombinácia presne pre vás. Ide o skvelú kompozíciu, ak chcete stenu dozdobiť ľudovou keramikou alebo fajánsom.

Drevo a sklo

Menej tradičná, z prvej rany možno pripomína nejakú noblesnú reštauráciu, ale práve preto je táto kombinácia zaujímavá. Spája v sebe ľahkosť a otvorenosť so zemitou príťažlivosťou drevených povrchov. Ak budete hľadať ešte tretieho farebného do partie, tak to skúste s čiernym doplnkom - s mramorovou platňou na pracovnej doske.

Ostatní práve čítajú: Psíčkarky prezradili tipy, ako sa zbaviť psích chlpov v domácnosti. Vyskúšajte​

Zelená a biela

Ide o trend z konca deväťdesiatych rokov, ktorý sa opäť vracia do módy. Táto farebná dvojkombinácia je upokojujúca a príjemná aj pre naše oči. Vhodná pre tých, ktorí si chcú do kuchyne vtiahnuť zeleň aj prostredníctvom byliniek a kvetov.

Modrá a žltá

Dvojka, v rámci ktorej je potrebné ubrať žltej pár odtieňov zo sviežosti, aby pôsobila ako dobre vypracované maslo. Takáto kombinácia je pre kuchyňu skutočne veľmi príjemná. Správne vyvážené tóny studenej a teplej zaručujú, že vám za stolom bude chutiť horúca polievka aj studená večera.

Ružová s bielou

Je jedným z aktuálnych trendov, ktoré sa dostávajú zo západu aj do našich zemepisných šírok. Lososová kuchyňa v kombinácii s bielou je dosť odvážna, ale určite nie je vhodná len pre cukrárky, ale aj pre bežné rodiny s deťmi.

Presvedčte sa v galérii na vlastné oči, aké krásne kombinácie môžu vzniknúť týmito spojeniami.

 
Autor: Marcos
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Jedna farba kuchyne je už OUT! Toto sú najkrajšie farebné dvojkombinácie, ktoré môžete mať
Marcos