Kuchyne našich čitateľov: Vybrať jedného výhercu bolo naozaj ťažké!

01.12.2016
Interiér

Tak ako každý mesiac, tak aj v novembri sme si pre vás pripravili tému súťaže Vaše Hniezdočko. Boli ňou kuchyne. A my sme sa nemohli vynadívať!

9fotiek
Všimli sme si, že štatistiky sa nemýlia a väčšina Slovákov uprednosťňuje v kuchyni čo najjemnejšiu paletu farieb, najmä čistú bielu. Aj v našej výhernej kuchyni je využitá biela. Štefánia nám poslal takéto krásne fotografie svojho kráľovstva, kde stavila na nesmrteľnú kombináciu bielej farby spolu s drevom. Zaujímavé je, že zatiaľ čo mnohí volia svetlé krinky a tmavú pracovnú dosku, tu je to naopak. Nenápadné vstavané spotrebiče, spodné skrinky v štruktúre dreva, vrchné v spojení matného skla a lakovaného svetlého povrchu, bylinková záhradka a útulný jedálenský kútik. Skrátka paráda! Autor: Štefánia

V novembri sme v súťaži Vaše Hniezdočko, ktorá je tu pre vás každý mesiac vyhlásili veľmi jednoduchú tému – vaše kuchyne. A po tom sme sa už len kochali všetkými príspevkami, ktoré nám do schránky prišli. Nemohli sme si tie krásne priestory nechať len pre seba a preto sa radi o tie najkrajšie z nich podelíme a ďalších tak inšpirujeme.

Všimli sme si, že štatistiky sa nemýlia a väčšina Slovákov uprednosťňuje v kuchyni čo najjemnejšiu paletu farieb, najmä čistú bielu. Aj v našej výhernej kuchyni je využitá biela. Štefánia nám poslal takéto krásne fotografie svojho kráľovstva, kde stavila na nesmrteľnú kombináciu bielej farby spolu s drevom. Zaujímavé je, že zatiaľ čo mnohí volia svetlé krinky a tmavú pracovnú dosku, tu je to naopak. Nenápadné vstavané spotrebiče, spodné skrinky v štruktúre dreva, vrchné v spojení matného skla a lakovaného svetlého povrchu, bylinková záhradka a útulný jedálenský kútik. Skrátka paráda!

Lenka volila do svojej kuchyne modernú kombináciu čiernej a bielej farby, ktoré doplnila hráškovozelenou. Tzv. statement prvok určite tvoria zaujímavé hodiny nad jedálenským stolom alebo osvetlenie barového pultu.

Ďalšie efektné spojenie dreva s rozoznateľnou štruktúrou a čistoty bielej zvolila aj Zuzana. Jej kuchyňa vyzerá úžasne moderne. Zaujímavým prvkom je digestor nad varnou plochou a tiež predelenie priestoru jedálenskej časti a samotnej kuchyne ostrovom s bielou pracovnou plochou.

Tomáš býva so svojou rodinkou v byte v starom 80 ročnom dome. Oslovilo nás, ako sa domáci snažili zachovať atmosféru bytu a nepustili sa do renovácie, ktorá by jeho charakter významne zmenila. Absencia vrchných skriniek kuchynskej linky otvára priestor a biele latky na spodnom odkladacom priestore sú blízke populárnemu vidieckemu štýlu. Nám sa veľmi páči!

Ak máte radi moderné kuchyne, určite vášmu oku ulahodí táto, ktorú nám poslala Svetlana. Čierna zástena v kontraste s drevenými vrchnými a bielymi spodnými skrinkami pôsobí úžasne! Ako vidíte, svoje urobí aj správny výber svietidla, či taká drobnosť ako push systém otvárania úložného priestoru bez úchytiek alebo čierne vstavané spotrebiče. Paráda!

Radoslav sa pochválil kuchyňou, ktorej návrh má na svedomí jeho polovička. Krásna, svetlom zaliata kuchyňa má znova biele, lakované skrinky doplnené drevenou zástenou a ten jedálenský kút! Tam by sa pila ranná kávička!

 
Autor: ma/ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
Kuchyne našich čitateľov: Vybrať jedného výhercu bolo naozaj ťažké!Kuchyne našich čitateľov: Vybrať jedného výhercu bolo naozaj ťažké!Kuchyne našich čitateľov: Vybrať jedného výhercu bolo naozaj ťažké!Kuchyne našich čitateľov: Vybrať jedného výhercu bolo naozaj ťažké!
 
9fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Kuchyne našich čitateľov: Vybrať jedného výhercu bolo naozaj ťažké!
ma/ipeknebyvanie.sk