Ostrov v kuchyni: Pracovné miesto s tou správnou energiou

09.05.2018
Interiér

Nie mnohí z nás sa môžu popýšiť rozľahlým priestorom v kuchyni, najmä nie tí, ktorých byty si vyžadujú doslova strategické umiestnenia z ohľadom na malú rozlohu bývania. Tí šťastnejší, ktorým priestor problém nerobí môžu zvážiť umiestnenie tzv. ostrova. Je niekoľko podstatných bodov, na ktoré nesmiete zabudnúť.

9fotiek
Kuchynské ostrovy sú skvelým využitím priestoru Autor: http://hgtvhome.sndimg.com/

Funkcia ostrova

Pred tým, ako začnete zvažovať premyslené umiestnenie hrnčekov a hrncov, je potrebné, aby ste si jasne stanovili funkciu vášho ostrova. Budete pri ňom sedávať a využívať ho ako náhradu jedálenského stola? Bude to hlavný priestor pre prípravu jedál? Dôležité je uvedomiť si možnosti jeho využitia už pred jeho samotným zasadením. Môžete totižto zvoliť druhú variantu a potrebovať priestor pre umývadlo, varnú dosku, prípade umývačku riadu, odpad…

Množstvo miesta

S ostrovčekom vám v miestnosti pribudne množstvo úložného priestoru, ktorý je vhodné využiť nie len ako priestor ukladací, ale aj na umiestnenie rôznych spotrebičov, ktoré potrebujete mať poruke. To sa hodí hlavne v prípade ak máte v obľube veľké rodinné večere a "vyváranie" od rána do večera. Ak takýto priestor vznikne, môžete s ním ďalej experimentovať.

Prečítajte si aj o kuchyni, v ktorej vládne chlap

Výška vášho pracovného a jedálenského priestoru

V prípade, že máte v úmysle kombinovať plochu ostrovčeka a zahrnúť do nej tak ako pracovnú, tak aj jedálenskú časť, je dôležité, aby ste si uvedomili rozdielnosť výšok, v ktorých je ideálne obe činnosti vykonávať. Ostrov teda pokojne môže mať dve rozdielne výšky. Polovica prislúchajúca pracovnej časti bude položená o niečo nižšie ako jedálenská, kam môžete umiestniť napríklad štýlové barové stoličky. Pamätajte na svoju výšku a premyslite riešenie tak, aby ste sa v prvom rade cítili pohodlne. A pozor, nezabudnite zvážiť aj priestor okolo ostrova, kadiaľ sa bude prechádzať.

Po svojom a bez dizajnéra

Na to, aby ste zvážili možnosti vášho priestoru postačí určite vaša predstavivosť. Okrem funkčnosti tohto ostrova s ním prichádza aj jeho o niečo zábavnejšia časť - dizajn. Tu musíte brať do úvahy celkový štýl vašej kuchyne, jej atmosféru, použité materiály a farby. Špecialitované predajne ponúkajú množstvo náhľadov, nákresov a 3D projekcií svojich produktov, takže si budete môcť všetko pekne predstaviť a pripraviť sa tak na samotnú realizáciu. Ak sa na takúto zodpovednú funkciu necítite nevadí, stále je tu možnosť zavolať svojmu obľúbenému dizajnérovi.

 
Autor: ma/ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
Ostrov v kuchyni: Pracovné miesto s tou správnou energiouOstrov v kuchyni: Pracovné miesto s tou správnou energiouOstrov v kuchyni: Pracovné miesto s tou správnou energiouOstrov v kuchyni: Pracovné miesto s tou správnou energiou
 
9fotiek
VIDEO Pekné Bývanie


 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Ostrov v kuchyni: Pracovné miesto s tou správnou energiou
ma/ipeknebyvanie.sk