Testovali sme 3 materiály a máme odpoveď: Z ktorého je kuchynská linka najlepšia?

24.01.2019
Interiér

Trendy kuchynských liniek sa síce neustále menia, základné materiály však zostávajú. Ktorý materiál je pre vás ten najlepší?

23fotiek
Autor: housebeautiful

Kuchyňa je pre mnohých najdôležitejšou časťou bytu, je preto samozrejmé, že by mala vyzerať presne podľa vašich predstáv. Trendy kuchynských liniek sa síce neustále menia, základné materiály však zostávajú, potom už zostáva len správny dizajn. Nezabúdajte ale, žev kuchyni sa najviac prejavujú naše zvyky a rutiny, preto by kuchynská linka mala byť presne podľa vašich predstáv.

Prečítajte si aj: Takto bude váš domov šťastný a zdravý: Funguje to už celé stáročia​

V jednoduchosti je krása

Materiálom, ktorý vás zaručene nesklame, je drevo. Momentálne sa v kuchyniach najčastejšie používa laminát, ktorý odolá teplotám až do 180 stupňov. Drevo je estetický, ale aj funkčný materiál, ktorý vyzerá naozaj jedinečne. Je výborný na výrobu kuchynských skriniek, liniek a ďalších interiérových doplnkov.

Drevené kuchyne sú kvalitné a naozaj odolné, no drevo sa najlepšie vyníma bez nejakých veľkých zásahov a úprav do jeho štruktúry, dajte si preto pozor, aby vaša drevená kuchyňa nevyzerala priveľmi prezdobene, až gýčovo!

Prečítajte si aj: Túto vec potrebuje v domácnosti každá mamička!

Odporúčame vám do kuchyne použiť svetlé drevo, ktoré krásne otvorí priestor. Platí totiž, že v jednoduchosti je krása. Ak teda hľadáte modernú a nadčasovú kuchyňu na celý život - drevo musí byť základ. Pri správnej starostlivosti vám vydrží celé roky a nikdy nevyjde z módy.

Prečítajte si aj: Vieme, ako definitívne ochrániť nábytok pred vašimi domácimi miláčikmi​

Čo bolo tento rok in?

Netradičné prvky a materiály si čoraz častejšie nachádzajú cestu aj do kuchyne. Toto sú materiály, ktoré v kuchyni skvele vyniknú - nerez, betón a kameň boli trendy roku 2018. Všetky sa nesú v tóne industriálneho štýlu.

Ako profesionál

Láka vás luxusný vzhľad nerezovej kuchyne? Nerezová oceľ je ušľachtilý materiál. Nepodlieha korózii, všetka špina, nečistoty a škvrny od omáčok, kávy alebo vína idú bez námahy jednoducho zotrieť vlhkou utierkou. Ak túžite po reprezentatívnom a dokonale profesionálnom vzhľade kuchyne, tak je nerezová oceľ správna voľba.

Prečítajte si aj: Vďaka týmto trikom si udržíte dokonalý prehľad v skrini s oblečením​

Nerezová kuchynská linka je ale veľmi náročná na upratovanie, je na nej vidieť všetky nečistoty, takáto kuchyňa prosto núti užívateľa, aby ju udržoval v dokonalej čistote, preto ju teda neodporúčame, ak vo svojej kuchyni každodenne varíte. Iba žeby ste neboli zamestnaní a vašou jedinou úlohou by bolo čistiť a leštiť kuchyňu. Ďalšou nevýhodou je jej cena, kuchyne z nerezu sú naozaj exkluzívne a luxusné, čo sa odráža aj na ich cene.

Prečítajte si aj: Ak odpoviete na týchto 10 otázok ÁNO - vaša domácnosť je na tom zle

Ako na stavbe

Betón - tento materiál asi nie je práve najčastejšie používaným pri konštrukcii kuchynských súprav. Ide však o odolný povrch, ktorý je navyše možné prispôsobiť podľa svojich predstáv, napríklad k betónu pridať kamennú pracovnú dosku. Načo by vám predsa bola pracovná doska, na ktorú nemôžete odložiť horúci hrniec cestovín? Alebo taká, z ktorej musíte škvrny poriadne drhnúť?

Prečítajte si aj: Chovatelia domácich zvierat: TIETO metódy definitívne odstránia chlpy z gauča

Pri výbere materiálu dosky by ste mali zohľadniť jej odolnosť voči teplote, výparom a rôznym znečisteniam. Kuchynské pracovné dosky z prírodného kameňa sú okrem toho tiež zárukou elegancie a kvality.

Drevo, nerez či betón? Inšpirujte sa v našej fotogalérii.

 
Autor: Ľudmila
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Testovali sme 3 materiály a máme odpoveď: Z ktorého je kuchynská linka najlepšia?
Ľudmila