Dvojičky v kúpeľni: Umývadlo nemusí byť len jedno, siahnite po dvojici

02.09.2016
Interiér

Ak ste veľká rodina a húfne všetci ráno vstávate, potom popremýšľajte nad dvojumývadlom vo vašej kúpeľni.

10fotiek
V priestrannejšej kúpeľni sa môže dovoliť ranné osvieženie vo veľkých keramických umývadlách - šálkach. Autor: wood-furniture

Vďaka dvojumývadlu sa vyhnete každodennej tlačenici, vaša ranná hygiena bude kľudnejšia a komfortnejšia. Dvojumývadlo je pohodlné v kúpeľniach, kde je viac miesta. Jeho dĺžka môže byť od 110 cm až po dva metre. Najbežnejšie sa pohybuje medzi 130 - 150 cm. Pri menšej dĺžke strácate potrebný komfort pri umývaní. Aj keď ponímate umývadlo ako čisto funkcionalistický prvok na umývanie rúk, zubov, tváre, jeho súčasťou by mala byť aj odkladacia plocha. Hodí sa na položenie mydla, odloženie hodiniek, ozdôb do vlasov, hrebeňa... Pri vyberaní dvojumývadla s ohľadom na priestorové možnosti vašej kúpeľne počítajte aj s miestom po bokoch na odkladanie uteráka.

Umývanie pre dvoch si môžete vytvoriť aj tak, že osadíte dve oddelené umývadlá priamo na dosku alebo ich zapustíte klasicky pod ňu. Je to síce náročnejšie na inštaláciu, získate tak dostatok odkladacej plochy, a to v rôznych variantoch.

Chcete relax v kúpeľni? Zadovážte si sprchu s dažďovým efektom

Pestré tvary


Neobávajte sa toho, že nenájdete dvojumývadlo vhodné do vašej kúpeľne. Vyberať môžete nielen z mnohých rozmerov ale aj tvarov. Zvoliť si môžete umývadlo s jedným umývacím priestorom a dvoma samostatnými batériami ale aj varianty s dvoma umývacími časťami. Tie nemusia byť vždy v jednej línii, ale jemne natočené do určitého uhla. Tento efekt využívajú výrobcovia najmä pri dvojumývadlách s menšou šírkou do neveľkých kúpeľní.

Zaujímajte sa aj o povrchovú úpravu umývadla. V súčasnosti je už bežné, aby mali umývadlá „samočistiaci povrch“, ktorý vám uľahčí údržbu a čistenie. Takýto povrch je dokonale hladký, aby sa na ňom neusádzali nečistoty. Niektorí výrobcovia obohacujú povrchovú úpravu o striebro, ktoré pôsobí dezinfekčne.

 
Autor: ma/ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Dvojičky v kúpeľni: Umývadlo nemusí byť len jedno, siahnite po dvojici
ma/ipeknebyvanie.sk