S francúzskym šarmom: Čarovný Provensálsky vidiek v kúpeľni!

11.02.2018
Interiér

Hľadáte inšpiráciu, ako si zariadiť kúpeľňu v provensalskom štýle? Navštívte s nami vynovenú kúpeľňu, ktorej majiteľka atmosfére francúzskeho vidieka podľahla.

3fotky
Za povšimnutie stojí štýlová umývadlová skrinka, ktorú autorka vylepšila čipkou z babičkinho kroja. Aj záclonku na okne vyšívala babička. Autor: Laura Witteková

Záhradná architektka Alena Pivolusková má cit aj pre zariaďovanie a dekorovanie interiéru. Doslova sa vyhrala s riešením svojej novej kúpeľne. Základnou a prevládajúcou farbou sa stala biela, ktorá miestnosť rozžiarila a opticky zväčšila. Na podlahu zvolila terakotovú dlažbu s patinou, typickú pre tento vidiecky štýl. Jej chladivý povrch zmäkčila bavlneným koberčekom.

Veľkorysá

Pôdorysná plocha 2,5 x 3 metre dovolila situovať do kúpeľne všetko potrebné: samostatne stojacu vaňu, sprchovací kút, štýlové umývadlo, toaletu aj bidet. Svoje komfortné miesto tu našlo prútené kreslo a praktický nemý sluha, ktorý zastal rolu nástenných vešiakov. Predsadenú stienku na prekrytie podomietkového systému toalety Alena potiahla aj za umývadlo, čím vznikla vstavaná polička. Aj múrik na podomietkovú vaňovú batériu prevzal úlohu miesta na odkladanie.

Chcete doma dokonalý relax? Zaobstarajte si sprchu s dažďovým efektom!

Má svoj trik

Alena sa pri zariaďovaní riadila citom a jednou zásadou: snažila sa niektoré prvky buď zopakovať, alebo k nim priradiť príbuzný pár. Napríklad drevená skrinka na umývadlo sa nesie v rovnakom štýle ako nástenná polica oproti, veľké zrkadlo má kovový rám s patinou rovnako ako malé kozmetické zrkadielko. Ani prútený prvok na kresle nie je osamelý. Nájdete jeho pár? Áno, košík pod umývadlom. V poslednej fáze dekorovania prišla na rad obľúbená sušená levanduľa zo záhradky domácej panej. Nič však nepreháňala, postačili dve kytičky. Okrem vône priviali do kúpeľne typickú fialovú farbu, ktorú opäť zopakovala na pár doplnkoch. Kúpeľňa tak pôsobí príjemne, trochu romanticky a najmä žensky.

Pri návrhu exteriéru aj interiéru sa vždy riadim svojimi vnútornými pocitmi a tie ma privedú k štýlu, ktorý nemám vopred premyslený. To sa stalo aj v prípade návrhu tejto „provensalskej“ kúpeľne.

Ing. Alena Pivolusková
autorka interiéru
www.tvorsad.sk; f
oto: Laura Witteková

 
Autor: PEKNÉ BÝVANIE/ Inéz BÚCI
Fotogaléria
S francúzskym šarmom: Čarovný Provensálsky vidiek v kúpeľni!S francúzskym šarmom: Čarovný Provensálsky vidiek v kúpeľni!
 
3fotky
VIDEO Pekné Bývanie


 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
S francúzskym šarmom: Čarovný Provensálsky vidiek v kúpeľni!
PEKNÉ BÝVANIE/ Inéz BÚCI