12 inšpirácií na bielu kúpeľňu, ktorá nebude nuda

15.01.2019
Interiér

Biela farba mnohým ľuďom pripadá ako nudná, dokonca sa jej boja, pretože by prezradila každú škvrnku. A mohla by vyzerať aj ako nemocnica. My vám dokážeme, že táto farba sa do kúpeľne ozaj hodí!

28fotiek
Autor: homestolove.com.au

Biela farba mnohým ľuďom pripadá ako nudná, dokonca sa jej boja, pretože by prezradila každú škvrnku. Ak však potrebujete dosiahnuť jednoduchý, čistý výzor a pridáte aj kvapku sofistikovaného dizajnu, nebude vaša biela kúpeľňa ani zďaleka pôsobiť sterilne či nudne.

Pozrite si aj: Toto je dôvod, pre ktorý nesmiete nič hromadiť na nočnom stolíku!​

Biela je IN

Máme pre vás hneď niekoľko argumentov, prečo by ste mali do svojej novej kúpeľne zaradiť čo najviac bielej farby. Dokáže presvietiť a oživiť aj veľmi malé a inak stiesnené priestory. Pôsobí prehľadne a sofistikovane, nie však chladno, ako napríklad mnohé odtiene modrej či belasej.

Pozrite si aj: Sauna, ktorá sa mi zmestí do maličkej kúpeľne? Dá sa to!

Údržba bielej kúpeľne

Bojíte sa jej? Nemusíte. Vyberajte kvalitné materiály, ktoré sa vám budú ľahko čistiť a ošetrovať - to je základ. Ani tmavšie odtiene totiž nie sú zárukou, že sa vaša kúpeľňa nebude špiniť. Vodný kameň, stopy po mydle či kvapky vody sú rovnako „krikľavé" aj na úplne tmavých podkladoch. Preto bielu kúpeľňu stačí čistiť a upratovať presne tak často ako každú inú.

Pozrite si aj: Cítite sa v byte zle? Premiestnite nábytok podľa týchto zásad šťastia a zmení sa to​

Z jednej miestnosti obratom nová

Základné prvky kúpeľne zvoľte v bielej farbe alebo vo veľmi svetlom prevedení. Náladu celej miestnosti potom obratom zmeníte, keď pridáte doplnky alebo textílie. Zadovážte si viacero farebných sád uterákov, osušiek a podložiek, takto budete mať každých pár dní zmenenú celú miestnosť.

Náš tip: Sviatočnú náladu dosiahnete jednoduchým umiestnením sviatočných či sezónnych dekorácií. Áno, stačí aj jeden jediný výrazný kúsok, tzv. eye catcher. Verte nám, každá návšteva bude z vašej bielej kúpeľne unesená!

Ak neveríte, pozrite si galériu našich bielych kúpeľní.

 
Autor: Agáta
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
12 inšpirácií na bielu kúpeľňu, ktorá nebude nuda
Agáta