Ak budete mať v kúpeľni TOTO, vysedávanie na záchode bude pre vás zážitok

16.01.2019
Interiér

Možno si myslíte, čo už len nové sa dá vymyslieť na toalete? Boli by ste prekvapení, ale aj tam sa môžete poriadne rozmaznávať...

22fotiek
Autor: houzz.com

Jedno je isté, všetci tam musíme chodiť. Splachovacia toaleta je základné vybavenie domácnosti a bez nej by sme len ťažko udržali hygienický štandard.

Pozrite si aj: Neboli vaše Vianoce dokonalé? Budúci rok sa riaďte týmto manuálom a budú!

Neustále inovácie však vylepšujú dizajn a funkčnosť aj toaliet. Väčšina smeruje k tomu, aby spotrebovali menej vody na splachovanie a aby naše „trónenie" bolo pohodlnejšie. Dnes vám predstavíme toalety, ktoré povýšia nutnosť na zážitok.

Pozrite si aj: Mačky a vianočný stromček, to je samostatná kapitola! Takto si s nimi poradíte​

Nočné svetlo

Predstavte si, že v noci musíte ísť na toaletu. Biologická potreba vás prebudí, no rozospatá myseľ to vníma ako vyrušenie. Prvoradý je bezpečný presun na miesto určenia, ale bez toho, aby ste sa príliš prebrali. Rozsvietenie jasného svetla v kúpeľni je mnohým proti srsti.

Podsvietená toaleta Numi sa o vás dokonale postará. Obsahuje nočné osvetlenie, vyhrievané sedadlo, integrovaný bidet s regulovanou teplotou vody a sušičom, deodorizačné zariadenie, hudbu. Čerešničkou na torte je ohrievač nôh, keď z otvorov v spodnej časti toalety na nohy fúka teplý vzduch.

Šikovná doska

Používanie bidetu znižuje spotrebu toaletného papiera. Ak nemáte miesto pre samostatný bidet, zvoľte náhradné riešenie - bidetovú dosku Wash's Toto S350e. Obsahuje nočné osvetlenie, vstavaný systém deodorizácie vzduchu, sušič s teplým vzduchom a ďalšie funkcie. Dá sa osadiť na akúkoľvek štandardnú toaletu. Jej súčasťou je diaľkové ovládanie, vhodný uhol rozprašovania vody si viete nastaviť sami, rovnako ako teplotu vody, intenzitu a frekvenciu oplachovania.

Pozrite si aj: Takto bude váš domov šťastný a zdravý: Funguje to už celé stáročia​

Unikátne splachovanie

Každý z nás chce, aby bola toaleta čistá po každom použití. Dokonalé opláchnutie misy zjednoduší následné čistenie a zníži spotrebu čistiacich prostriedkov. Dizajnéri vyvíjajú nové technológie, ktoré to dokážu. Napríklad WC so senzorom, ktorý rozpozná, že sa už blížite a rozpráši vodu na bočné steny misy. Ak je totiž porcelán mokrý, jeho povrch je menej lepivý. Toaleta môže vodu elektrolyzovať a dezinfikovať už pred vypustením do misy, čím sa zníži množstvo chemikálií, ktoré je potrebné na čistenie toalety.

Automatické spúšťanie veka

Ďalšou technológiou, ktorú inteligentné toalety môžu obsahovať, je ultrafialové svetlo, ktoré raz denne svieti do misy, aby zlikvidovalo špinu a baktérie. Samostatné tlačidlo ActiClean, ktoré je nezávislé od splachovania, umožňuje uvoľniť do nádrže čistiaci roztok. Šikovnou funkciou je automatické spúšťanie veka pri toalete Euroto. Senzor zaregistruje pohyb a veko sa zdvihne. Po skončení „potreby" sa toaleta spláchne, takže sa jej nemusíte vôbec dotýkať.

Pozrite si aj: Túto vec potrebuje v domácnosti každá mamička!

Bude nás diagnostikovať?

Výrobcovia toaliet sa momentálne pohrávajú s technológiou, ktorá súvisí s diagnostikou zdravia. Chceli by integrovať do toaliet biometrické senzory, ktoré dokážu analyzovať moč a fekálie a poskytnúť komplexné informácie o zdraví alebo upozorniť na akékoľvek zdravotné problémy.To už čo je!

Dizajnovo, ale aj funkčne nabité toalety si môžete prezrieť v našej galérii.

 
Autor: Radomír
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Ak budete mať v kúpeľni TOTO, vysedávanie na záchode bude pre vás zážitok
Radomír